Vojvodkyňa Kate pokrstí loď a pred pôrodom sa stiahne do súkromia
TASR
TASR

Vojvodkyňa Kate pokrstí loď a pred pôrodom sa stiahne do súkromia

Keď bude dnes manželka britského princa Williama, Kate, krstiť v prístave Portsmouth loď, môže to byť pre verejnosť posledná šanca vidieť ju predtým, ako sa stiahne do súkromia na neoficiálnu materskú dovolenku.

Londýn 12. júna (TASR) - Keď bude dnes manželka britského princa Williama, Kate, krstiť v prístave Portsmouth loď, môže to byť pre verejnosť posledná šanca vidieť ju predtým, ako sa stiahne do súkromia na neoficiálnu materskú dovolenku.

Foto: TASR/AP

Vojvodkyňa z Cambridge má podľa neoficiálnych správ termín pôrodu 13. júla, hoci Buckinghamský palác žiadny termín nezverejnil, napísala dnes agentúra DPA.

Kate sa možno ešte v sobotu ukáže na oficiálnej oslave narodenín hlavy štátu, ktoré si Británia pripomína v tento deň už od roku 1820 okázalou vojenskou prehliadkou v Londýne, alebo v pondelok na pasovaní nových rytierov Podväzkového rádu v kráľovskom letnom sídle vo Windsore. Účasť na týchto akciách však nepotvrdila.

Podľa kráľovského životopisca Huga Vickersa sa princ William rozhodol uvaliť na pôrod svojho potomka "ochrannú bezpečnostnú sieť" podobne ako pred dvoma rokmi v prípade ich ostro sledovanej svadby. To znamená, že verejnosti zrejme neukáže nič iné než odchod vojvodkyne do nemocnice, keď nadíde jej čas, a neskôr odchod vojvodkyne s bábätkom z pôrodnice.

Foto: TASR/AP

To však nezastavilo šírenie klebiet a úvah. Stávkové kancelárie prijímajú v súvislosti s pôrodom Kate stávky takmer na všetko: od spôsobu pôrodu - či bude rodiť cisárskym rezom - až po meno časopisu, v ktorom sa objavia prvé fotografie novorodenca. Favoritom je údajne magazín OK! Zoznam predpokladaných mien vedie Alexandra. "Zrazu sme na to mali množstvo stávok a pritom to nie je veľmi tradičné meno."

Keďže kráľovské deti majú množstvo mien, ďalšie očakávané mená podľa stávkarov sú Elizabeth a Diana alebo Charles a Philip.

"Je veľmi pravdepodobné, že budú chcieť dieťatku dať mená starých rodičov a prarodičov," citovala DPA jedného zo stávkarov. "Ale pri princovi Williamovi si nemôžete byť ničím istí, robí si všetko po svojom."

Vojvoda a vojvodkyňa z Cambridge budú celkom moderní rodičia, dodala DPA. Je pravdepodobné, že princ William bude pri pôrode - jeho otec princ Charles bol prvým kráľovským otcom, ktorý sa na to odvážil - a údajne si tiež zoberie dva týždne rodičovského voľna od svojej práce záchranného pilota vo Walese.

Očakáva sa, že Kate privedie dieťa na svet v londýnskej nemocnici St. Mary's, kde princezná Diana porodila princa Williama, alebo v Kráľovskej berkshireskej nemocnici v Readingu, kde sa narodila ona sama, ak by na ňu prišli pôrodné bolesti vo vidieckom dome jej rodičov v Bucklebury. Šestonedelie strávi u svojich rodičov, prezradil denníku Daily Telegraph jej strýko Gary Goldsmith.

Dieťa, ktoré privedie na svet, začína novú éru rodovej rovnosti v kráľovskej rodine: nastúpi na trón bez ohľadu na to, či to bude chlapec alebo dievča. Zakotvuje to nový zákon o nástupníctve, ktorý parlament schválil v apríli, hoci ho ešte musí schváliť všetkých 15 členských krajín britského Spoločenstva národov na čele s kráľovnou Alžbetou II.

Už ste čítali?

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…

Horský vodca Ján Kořínek: Ak sa stretnete zoči-voči medveďovi,…

Pre milovníkov prírody a turistov má jasný odkaz.

František prácu smetiara miluje: Nie je to voňavá robota, no…

Vnúčatám kúpil ako hračku smetiarske auto, aby im mohol ukázať,…