Black Sabbath vydali comebackový album
SITA
SITA

Black Sabbath vydali comebackový album

Na novej štúdiovke s názvom 13 spolupracovali traja pôvodní členovia zoskupenia vrátane Ozzyho Osbourna.

BRATISLAVA 11. júna - Britská rocková kapela Black Sabbath vydala nový album s názvom 13. Ide o ich prvý štúdiový album od roku 1978, na ktorom spolupracovali traja zo štyroch pôvodných členov kapely vrátane speváka Ozzyho Osbourna.

Ozzy Osbourne, Tony Iommi a Geezer Butler nahrávali spolu s bubeníkom Bradom Wilkom, ktorý spolupracoval napríklad s Rage Against The Machine či Audioslave. Wilk nahradil pôvodného bubeníka Billa Warda.

"Album sme nazvali 13, aby sme nahnevali nahrávaciu spoločnosť, " vyjadrili sa hudobníci. "Nahrávacia spoločnosť od nás chcela trinásť skladieb, pričom my sme mali len desať a nechceli sme písať ďalšie. Oni však povedali 'Nie, my chceme trinásť' a tak sme album nazvali 13, pričom sme nakoniec nahrali až šestnásť skladieb. Okrem rýchlych nahrávok tam nájdete aj akustickú či bluesovú skladbu," vysvetlil Butler.

Podľa agentúry Reuters sú piesne ako Damaged Soul, End of the Beginning a tiež prvý singel God Is Dead? pre kapelu typické, ale iné, ako napríklad džezová Zeigeist možno fanúšikov prekvapia. Na albume spolupracoval aj renomovaný producent Rick Rubin, ktorý nahrával napríklad s Johnnym Cashom a Metallicou.

Gitaristovi Tonymu Iommimu, ktorému minulý rok diagnostikovali rakovinu, ponúkol spoluprácu na nových skladbách spevák Ozzy Osbourne. "Myslím, že práca na tomto albume pomohla Tonymu nemyslieť na chorobu i keď o nej nikdy nehovorí." povedal Osbourne.

Spevák sa tiež vyjadril, že najväčšiu radosť mu robí fakt, že členovia kapely sú živí a spolu. "Nikdy som si nemyslel, že sa nám bude dariť ešte v roku 2013. Je úžasné byť opäť spolu," dodal. Po naplánovanej sérii letných koncertov v USA kapela odohrá vystúpenia v Južnej Amerike a tiež v Európe. V rámci turné sa predstavia aj 7. decembra v pražskej O2 Aréne.

Black Sabbath vznikli v roku 1969 v Birminghame. Pôvodného frontmana Ozzyho Osbourna vyhodili v roku 1979 pre jeho alkoholovú a drogovú závislosť. Nahradil ho Ronnie James Dio, ktorý predvlani v máji zomrel vo veku 67 rokov. Skupina sa v pôvodnej zostave vrátila na scénu v roku 1997. Bola headlinerom vlastného festivalu Ozzfest a v roku 1998 vydala živý album Reunion. V roku 2001 začali hudobníci pod dohľadom Ricka Rubina nahrávať štúdiový album, no nedokončili ho a opäť sa rozišli. V roku 2006 Black Sabbath uviedli do Rock'n'rollovej siene slávy. Tony Iommi, Geezer Butler a Ronnie James Dio v rokoch 2006 až 2010 pôsobili v kapele Heaven & Hell.

Informácie pochádzajú z webstránok www.nme.com, www.blacksabbath.com, agentúry Reuters a archívu agentúry SITA.

Už ste čítali?

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…

Rasťo navštívil Severnú Kóreu: Hoci je to najkrutejší režim,…

Ľudia majú svojich diktátorov za bohov, ženy si môžu vybrať z 18 účesov,…

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…

Vnuk Slováka z ikonickej fotky: Že je dedo slávny, sme zistili,…

Starý otec, Gusti Popovič prebýva v rodine maliara Ivana Popoviča naďalej. Napriek…

Kaštieľ Betliar odhalil ďalšie dobre ukryté tajomstvo: Reštaurátori…

Moderné technológie reštaurátorom umožňujú objavovať nové…

Bývalý skinhead z Prešova si vzal Rómku: Dnes sa bojím o naše…

Prešovčan Gabi bol zarytým skinheadom. Keď sa odsťahoval od partie do Anglicka,…

Slovenka najprv v USA upratovala domy, teraz hviezdi pred kamerami:…

Sny si plní v samotnej mekke filmu. Aj keď stále bojuje, robí naplno…