Slovenská dvadsaťjednotka zvíťazila s Luxemburskom vysoko 7:1

Hráči slovenskej futbalovej reprezentácie do 21 rokov Foto: TASR/Pavel Neubauer

Ettelbruck 11. júna (TASR) - Slovenská futbalová reprezentácia do 21 rokov vykročila do zápolení v 3. skupine kvalifikácie ME 2015 utorkovým vysokým víťazstvom 7:1 v Ettelbrucku nad rovesníkmi domáceho Luxemburska.

Zverenci trénera Ivana Galáda rozhodli o zisku povinných troch bodov prakticky už do 18. minúty, keď viedli 3:0 a do polčasu pridali ešte dva góly. Hetrikom sa blysol útočník trnavského Spartaka Ivan Schranz, o ďalšie presné zásahy sa postarali Jakub Paur a Michal Švarka. Po zmene strán síce znížil Antonio Luisi, no striedajúci Patrik Hrošovský strelil šiesty gól futbalom sa baviacich mladých Slovákov a siedmy pridal Michal Janec.

Galádovci po štyroch prehrách v príprave (3x 0:1 s Rakúskom, Českom, Izraelom, 1:2 so Slovinskom) zabrali v správnom čase. Najbližšie sa mladí Slováci predstavia v rámci kvalifikačných bojov 9. septembra doma proti Gruzínsku.

kvalifikácia ME do 21 rokov

3. skupina (Ettelbruck):

Luxembursko 21 - SR 21 1:7 (0:5)

Góly: 53. Luisi - 1., 14. a 37. Schranz, 18. Paur, 28. Škvarka (z 11 m), 60. Hrošovský, 72. Janec. Rozhodca: Pashaj (Alb.), ŽK: Corral, Dragovič - Szabo, Lásik.

zostavy a striedania:

Luxembursko 21: Bierchen - Delgado, Dragovič, C. De Sousa, Speller - Jans, Skrijelj (46. Bechtold), Sinani (75. R. De Sousa) - Klapp (46. Luisi), Turpel, Corral

SR 21: Rusov - Pauschek, Gyömbér, Ambra (54. Hrošovský), Janec - Paur, Lásik - Lalkovič, Škvarka, Schranz (46. Mészáros) - Szabo (71. Oršula)

Hlasy:

Ivan Galád, tréner SR 21: "Neszáva sa často, aby mužstvo zvíťazilo takým vysokým gólovým rozdielom, ako sa to podarilo nám. Som rád, že si chlapci tento zápas užili a dosiahli pekný výsledok. Hrali za Slovensko, bolo to z ich vystúpenia cítiť. V predošlých zápasoch sme márne hľadali streleckú mušku, dnes sme ju našli a cestujeme domov spokojní."