Na jubilejnom Topfeste napokon vystúpi aj Kabát
SITA
SITA

Na jubilejnom Topfeste napokon vystúpi aj Kabát

Česká kapela, ktorá počas uplynulých deviatich ročníkov festivalu patrila k jeho stabilným účastníkom, v sobotu v noci uzavrie program.

BRATISLAVA 11. júna - Na jubilejnom 10. ročníku hudobného festivalu Topfest napokon predsa len vystúpi aj česká skupina Kabát.

Kapela, ktorá dosiaľ patrila k stabilným účastníkom podujatia, tak napokon nevynechá ani tento ročník a v sobotu v noci uzavrie jeho program. Agentúru SITA o tom informoval PR manažér podujatia Ján Kakaščík.

"Sme nadšení, že sa nám to podarilo. Kabát bude na Topfeste desiaty rok po sebe, čo svedčí o našich priateľských vzťahoch, ale aj sile fanúšikovského puta. Kabát berieme za 'svojich', tvoria prakticky topfesťácku rodinu a býva to na ich koncertoch cítiť. Tešíme sa, že nebudú chýbať pri jubilejnom ročníku festivalu a že sa postavia na to isté pódium ako Iron Maiden,“ povedal Dušan Drobný z organizačného tímu Topfestu.

Hoci má Kabát za sebou v tomto roku náročné turné s dychovým orchestrom, v rámci ktorého odohral aj tri koncerty na Slovensku, účinkovanie na Topfeste rockeri nepodcenia. "Ohlásili, že k nám mieria na šiestich kamiónoch a plánujú si aj upraviť scénu. Takže sme sami zvedaví, čo si chlapci pripravili, ale nepochybujeme, že opäť skvelú šou,“ pokračoval Drobný. Po koncerte Kabátu bude nasledovať už tradičný veľkolepý ohňostroj.

Necelé tri týždne pred začiatkom 10. ročníka Topfestu je tak zoznam interpretov kompletný. Na festivale, ktorý sa uskutoční od 27. do 29. júna na dosiaľ najväčšej ploche, sa okrem Kabátu predstaví aj množstvo ďalších kvalitných účinkujúcich.

"Hovorili sme, že pri oslave nášho malého jubilea by sme chceli mať všetky kapely, ktoré sa podieľali na rozvoji festivalu a boli pri nás už v začiatkoch. Sme radi, že sme to dosiahli a že aj zo zahraničia k nám prídu opäť veľmi zaujímaví hostia na čele s legendou Iron Maiden,“ dodal Drobný.

Spomínaný headliner, anglická heavymetalová skupina Iron Maiden, na Topfeste vystúpi už vo štvrtok. Na letnom podujatí sa taktiež predstavia americká punk-rocková formácia Anti-Flag, britská rocková kapela Sweet, balkánsky režisér a hudobník Emir Kusturica s projektom No Smoking Orchestra, austrálska skupina Mystery, španielska formácia Ska-P, kanadská kapela Billy Talent, londýnska hardrocková skupina Voodoo Six, anglická hardrocková formácia Zico Chain alebo české skupiny Čechomor a Maxim Turbulenc a spevák Tomáš Klus.

Domácu scénu budú zastupovať Horkýže Slíže, Tublatanka, IMT Smile, Polemic, Gladiator, Slobodná Európa, Desmod, Smola a Hrušky, Vandali, Jaro Slávik, Konflikt, Rytmus, Ego alebo Majk Spirit. Nebude chýbať tanečný stan TopTrance či netradičná boxerská exhibícia Tomiho „Kida“ Kovácsa.

Topfest druhý rok po sebe prichýli letisko v Piešťanoch. Organizátori pre návštevníkov zvýšili komfort stanovania a parkovania, premávať bude aj kyvadlová doprava a samozrejmosťou je wi-fi zóna v areáli. Permanentky na celý festival sú naďalej dostupné v predpredaji za 45 eur. Lístok na štvrtok stojí 30 eur, jednodňová vstupenka na piatok alebo sobotu 25 eur. Pre fanúšikov je k dispozícii aj limitovaný počet VIP permanentiek zahŕňajúcich sedenie na tribúne, klimatizovaný stan, občerstvenie, samostatné splachovacie WC či VIP parkovanie za 120 eur.

Už ste čítali?

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…

Rasťo navštívil Severnú Kóreu: Hoci je to najkrutejší režim,…

Ľudia majú svojich diktátorov za bohov, ženy si môžu vybrať z 18 účesov,…

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…

Vnuk Slováka z ikonickej fotky: Že je dedo slávny, sme zistili,…

Starý otec, Gusti Popovič prebýva v rodine maliara Ivana Popoviča naďalej. Napriek…

Kaštieľ Betliar odhalil ďalšie dobre ukryté tajomstvo: Reštaurátori…

Moderné technológie reštaurátorom umožňujú objavovať nové…

Bývalý skinhead z Prešova si vzal Rómku: Dnes sa bojím o naše…

Prešovčan Gabi bol zarytým skinheadom. Keď sa odsťahoval od partie do Anglicka,…

Slovenka najprv v USA upratovala domy, teraz hviezdi pred kamerami:…

Sny si plní v samotnej mekke filmu. Aj keď stále bojuje, robí naplno…