Trenčín postúpil do finále play off, o zlato súperí s obhajcom titulu

Radosť hráčov Trenčína po úvodnom góle v šiestom zápase semifinále play off Tipsport Ligy HK Dukla Trenčín - HKM Zvolen 9. apríla 2018 v Trenčíne. — Foto: TASR/Henrich Mišovič

Vo finále sa Trenčín stretne s Banskou Bystricou, obhajcom slovenského titulu.

Trenčín 9. apríla (TASR) -Hokejisti Dukly Trenčín postúpili do finále Kaufland play off Tipsport Ligy 2017/2018. V pondeľňajšom šiestom stretnutí semifinále zdolali na vlastnom ľade HKM Zvolen 3:2 a v sérii triumfovali 4:2 na zápasy. Vo finále sa Trenčín stretne s Banskou Bystricou, obhajcom slovenského titulu.

HK Dukla Trenčín - HKM Zvolen 3:2 (2:1, 1:0, 0:1)

Góly: 4. Ölvecký (Radivojevič, Sojčík), 20. Dlouhý (Varga, Mikula), 31. Bezúch (Cebák) - 16. Šišovský (Kováčik), 56. Steen (Ulrych, Coffman). Rozhodovali: J. Konc, Mullner – Výleta, Synek, vylúčení: 8:6 na 2 min., presilovky: 0:2, oslabenia: 0:0, 6150 divákov (vypredané).

/konečný stav série: 4:2, do finále postúpil Trenčín/

Trenčín: Valent - Bačík, Starosta, Cebák, Frühauf, Bohunický, Holenda, Romančík - Radivojevič, Ölvecký, Sojčík - Bezúch, Sádecký, Hossa - Varga, Dlouhý, Mikula - Hudec, Švec, Deveaux - Gašparovič

Zvolen: MacIntyre - Kováčik, Bokroš, Hraško, Zeleňák, Ťavoda, Ulrych, Dubeň – Chovan, Kytnár, Šišovský - Kelemen, Špirko, Puliš - Obdržálek, Steén, Coffman - Ďaloga, Fekiač, Török - Matis

Peter Oremus, tréner Trenčína: "Posledný krok býva najťažší. Nebolo jednoduché pretlačiť silné mužstvo Zvolena. Za víťazstvo a postup do finále sme vďační a vážime si ho, ale teraz sa pre nás začína ďalšia časť sezóny, v ktorej sa pobijeme o ďalší krok, aby sme boli na konci úspešní."

Peter Mikula, tréner Zvolena: "Do tohto veľmi dôležitého zápasu sme vstúpili s veľkou iniciatívou. Súper však začal proti nám veľmi agresívne. Vypracoval si veľa šancí a zatlačil nás do defenzívy. Potom sa síce hra vyrovnala, ale v takýchto zápasoch rozhodujú chyby, ktorých sme urobili viac my. Súper nám ušiel na dvojgólový rozdiel, ktorý sme už nedokázali dotiahnuť."

Tribúny zimného štadióna Pavla Demitru sa pred úvodným vhadzovaním poriadne zaplnili a gól si zakričali už vo 4. minúte. Radivojevič spätnou prihrávkou našiel Ölveckého a ten umiestnenou strelou k žŕdke nedal MacIntyreovi žiadnu šancu. V 8. minúte mohol vyrovnať Kováčik, no Valent ho vychytal. Na opačnej strane mohol pridať druhý gól Ölvecký. Puk už letel do bránky, ale jeden z brániacich hráčov ho odpálil do bezpečia. V Trenčíne sa hral v prvej tretine výborný hokej. Zvolenu sa podarilo vyrovnať počas presilovej hry. Šišovský v presilovke tečoval Kováčikov projektil od modrej čiary a puk sa zatrepotal v sieti. Do kabín šli napokon s vedením 2:1 Trenčania. Varga v záverečnej minúte spoza bránky prihral Dlouhému a ten trafil ideálne pod hornú žŕdku.

Galéria

Galéria

Úvodné minúty prostrednej tretiny patrili hosťom. Kováčikov pokus v úvode pokryl Valent. Zvolen nepochodil ani v 29. minúte, keď Obdržálek ani na dvakrát nedostal puk do bránky. Vojaci pridali tretí gól v 31. minúte, Cebák zachytil puk. Okamžite ho poslal pred bránkovisko, kde si úplne osamotený Bezúch vychutnal MacIntyrea a pridal tretí úspech Trenčína. Hra sa následne vrátila do starých koľají a šance sa množili na oboch stranách. V 33. minúte tečoval puk Török a ten sa odrazil od konštrukcie bránky. Presilovkové šance v podaní Coffmana a Chovana zostali nevyužité, a tak šla Dukla do šatní s dvojgólovým náskokom.

Hostia spod Pustého hradu boli v záverečnej tretine pod tlakom. V prípade prehry by sa pre nich sezóna skončila. Zvolenčania sa však cez koncentrovanú a dobre organizovanú obranu Trenčína prebíjali veľmi ťažko. Nervozity na ľade pribúdalo a rozhodcovia nedovolené zákroky trestali. Rozhodnúť o všetkom mohol v presilovej hre Ölvecký. Raz bránu netrafil a v druhom prípade nepretlačil MacIntyreov chránič. V 55. minúte sa hosťom podarilo zdramatizovať zápas, keď sa v presilovej hre trafil Steen. Záverečné minúty boli síce rušné, ale gól už nepriniesli a Trenčania sa po víťaznom stretnutí môžu tešiť na finálové súboje proti Banskej Bystrici.