Real remizoval v madridskom derby s Atleticom

Hráč Realu Madrid Cristiano Ronaldo (vľavo), archívna snímka.
Hráč Realu Madrid Cristiano Ronaldo (vľavo), archívna snímka. — Foto: TASR/AP

Zápas sa skončil 1:1, Ronaldo dal gól.

Madrid 8. apríla (TASR) - Futbalisti Realu Madrid remizovali v nedeľňajšom mestskom derby v 31. kole španielskej ligy s Atleticom Madrid 1:1. Na svojho rivala tak na treťom mieste tabuľky naďalej strácajú štyri body, za lídrom FC Barcelona zaostávajú už o 15.

Góly na štadióne Santiaga Bernabeua pred takmer 80.000 divákmi padli až v druhom polčase. Najskôr sa v 53. minúte presadil najlepší strelec domácich Cristiano Ronaldo, ktorý presným volejom zakončil center Garetha Balea z ľavej strany. Už o štyri minúty neskôr ale vyrovnal Antoine Griezmann, keď zakončil do odkrytej bránky po predchádzajúcom zákroku brankára Keylora Navasa pred Vitolom. Real napriek streleckej prevahe už druhý gól nepridal a body sa tak delili.

La Liga - 31. kolo:

Levante UD - UD Las Palmas 2:1 (1:0)

Góly: 35. Coke, 90.+2 Campana - 50. Garcia, ČK: 86. Coke, 90.+3 Rochina (Levante)

Real Madrid – Atletico Madrid 1:1 (0:0)

Góly: 53. Ronaldo – 57. Griezmann

Real Sociedad San Sebastian – FC Girona 5:0 (2:0)

Góly: 11. Canales, 35. Januzaj, 71. a 85. Oyarzabal, 88. Juanmi