Svadobný dar mali otvoriť až po prvej hádke. Urobili to po 9 rokoch, obsah ich dojal k slzám
Radka Turoňová
Radka Turoňová

Svadobný dar mali otvoriť až po prvej hádke. Urobili to po 9 rokoch, obsah ich dojal k slzám

Manželia Kathy a Brandon Gunnovci dostali pred rokmi množstvo svadobných darov, no jeden bol skutočne výnimočný a tajomný. Nemohli ho totiž otvoriť do prvej spoločnej hádky. Spravili to až po 9 rokoch a ostali poriadne prekvapení.

Kathy a Brandon. — Foto: Repro/Huffington Post

DETROIT 3. apríla - Budúci manželia si už pred svadbou zvyknú vymedziť zoznam darov, ktoré majú byť hlavne praktické a najlepšie finančné, aby si mohli kúpiť to, čo naozaj potrebujú. Kathy a Brandon však dostali okrem toho aj veľkú krabicu, ktorá sa tvárila tajomne a zároveň bola veľkou výzvou – s jej otvorením mali vydržať do prvej hádky.

Iný pohľad na manželstvo

Svadbu mali už pred deviatimi rokmi a vychovávajú dve deti, no až teraz sa dostali k daru od Kathynej pratety. Nie je asi prekvapením, že tajomnú krabicu, inštrukcie a obsah v nej mala pod palcom skúsená staršia žena. Manželia sa totiž po mnohých rokoch od svadby presvedčili o tom, ako môže jediný svadobný dar zmeniť pohľad na ich zväzok. 

Deväť rokov je príliš dlhá doba na to, aby sa dvaja ľudia, nech už sú k sebe akokoľvek dobrí, nepohádali ani raz. No aj tak nemali potrebu krabicu otvoriť, navyše na ňu aj trochu pozabudli. „V jeden večer sme naši deti uložili spať a dali sme si pohárik vína. Tešili sme sa z pozvánky na jednu svadbu a diskutovali o vhodnom dare. Spomínali sme na to, ktorý dar z našej svadby bol najzaujímavejší a znamenal pre nás najviac. Bol to dar, ktorý bol po celý ten čas v skrini – neotvorený,“ zveril sa pár na Facebooku.

Kathy dokonca priznala, že za deväť rokov mali tých nezhôd viac, dokonca raz mali aj pocit, že to vzdajú, no krabicu nikdy neotvorili. Rozmýšľanie o svadbe, na ktorú boli pozvaní, ich však primälo k tomu, aby to konečne urobili. A krabicu jasne ukázala, že prateta veľmi dobre vedela, čo na prípadné uzmierenie zaberá. To bolo totiž jej obsahom. Boli tam totiž peniaze a váza – určené pre Brandona, aby za ne kúpil kvety, ktoré mal dať potom do vázy. Pre Kathy zas toaletné potreby, aby si urobila voňavý kúpeľ a trochu sa rozmaznala i uvoľnila myseľ. Takisto tam boli aj poháre na víno. Manželia si uvedomili, že krabica mala pre nich obrovskú hodnotu. Nie však kvôli veciam, ktoré boli v nej. Niesla totiž hlbšie posolstvo. „Uvedomili sme si, že nástroje na udržanie silného a zdravého manželstva nikdy neboli v tej krabici – boli v nás,“ dodali.

Už ste čítali?

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…