Slovenské vodné rezorty chcú konkurovať tým prímorským
SITA
SITA

Slovenské vodné rezorty chcú konkurovať tým prímorským

Subjekty pôsobiace v cestovnom ruchu na Slovensku sa rozhodli pripraviť pre návštevníkov projekt „Týždeň vody“.

POPRAD 9. júna – Slovenské vodné rezorty chcú konkurovať prímorským strediskám. Subjekty pôsobiace v cestovnom ruchu na Slovensku sa rozhodli pripraviť pre návštevníkov projekt „Týždeň vody“.

Ten sa uskutoční od 17. do 23. júna vo všetkých zariadeniach, ktoré akýmkoľvek spôsobom súvisia s vodou. „Iniciatíva vyšla od oblastných organizácií cestovného ruchu, celý projekt zastrešila Slovenská agentúra pre cestovný ruch,“ uviedol na dnešnej tlačovej besede v Poprade riaditeľ Aquacity Poprad Richard Pichonský.

Podmienkou je, aby jednotlivé zariadenia poskytli aspoň 20 % zľavu. Doteraz sa do projektu prihlásilo okolo 50 subjektov zo Slovenska. V samotnom regióne Vysokých Tatier je ich už minimálne šesť.

„Voda je synonymom pohody a oddychu, vodné atrakcie majú potenciál zvyšovať kvalitu služieb v cestovnom ruchu, lákať zahraničných návštevníkov a tým zvyšovať životnú úroveň v regiónoch,“ uviedla generálna riaditeľka Slovenskej agentúry pre cestovný ruch Marta Kučerová.

Slovensko má podľa nej veľký potenciál vo využití vody. Okrem toho, že Žitný ostrov je najväčšou zásobárňou pitnej vody v strednej Európe, ponúka Slovensko 25 kúpeľných miest, 15 termálnych kúpalísk a šesť akvaparkov. Okrem toho je na Slovensku 33 prírodných jazier a vodných plôch vhodných na kúpanie.

Podľa riaditeľky Oblastnej organizácie cestovného ruchu región Vysoké Tatry Lenky Maťašovskej spoločným projektom Týždeň vody chcú návštevníkom ukázať, že aj doma môžu Slováci prežiť zaujímavú dovolenku a netreba za vodou cestovať k moru.

Slovensko podľa nej ponúka široké možnosti vyžitia pri vode a bonusom sú hory. Ak dovolenkára na Slovensku omrzí voda, môže si naplno užívať aj iné atrakcie. „Dovolenka na Slovensku dokáže byť atraktívna minimálne tak, ako tá pri mori a neskromne poviem, že mnohokrát sú služby na Slovensku na ešte vyššej úrovni,“ uviedla Maťašovská.

Richard Pichonský je presvedčený, že po prvom ročníku projektu Týždeň vody sa už na budúci rok zapojí do neho oveľa viac subjektov. Dnes je zatiaľ do projektu zapojených okolo 50 subjektov na Slovensku, stále sa hlásia ďalšie, ktoré sa chcú do projektu zapojiť ešte tohto roku. „Veríme, že prvý ročník projektu bude úspešný a naviaže naň skvelá letná sezóna nielen v našom akvaparku, ale aj v ďalších partnerských zariadeniach,“ uviedol Pichonský.

Už ste čítali?

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…

Horský vodca Ján Kořínek: Ak sa stretnete zoči-voči medveďovi,…

Pre milovníkov prírody a turistov má jasný odkaz.

František prácu smetiara miluje: Nie je to voňavá robota, no…

Vnúčatám kúpil ako hračku smetiarske auto, aby im mohol ukázať,…

25 rokov predáva kapustu na Miletičke: Pochádzam z generácie,…

Ak ste pravidelnými návštevníkmi známej Miletičky, meno…

Slovák Marek pracuje pre Teslu: Tvrdú morálku v práci vydržíte,…

Marek Vančo pracuje v americkej centrále Tesly v tíme autopilota pre samojazdiace…

O slovenskú gymnazistku majú záujem na Oxforde. Od vedeckej…

Paulína na sebe pracovala nad rámec toho, čo vyžaduje škola. Drina sa…