Dobré noviny
Fotonadšenci sa zišli v Trnave pod holým nebom
TASR
TASR

Fotonadšenci sa zišli v Trnave pod holým nebom

Fotografie rôznych žánrov, od dokumentu cez krajinky až po zátišia a akty, dnes vystavujú v Trnave na súťažnej prehliadke FoTTofest nadšenci fotografie.

Trnava 8. júna (TASR) - Fotografie rôznych žánrov, od dokumentu cez krajinky až po zátišia a akty, dnes vystavujú v Trnave na súťažnej prehliadke FoTTofest nadšenci fotografie. Miestny Fotoklub Iris vyhlásil pre 4. ročník podujatia pod holým nebom päť súťažných kategórií – Krajina a architektúra, Portrét a akt, Reportáž a dokument, Makro a Trnava, a to pri príležitosti osláv 775. výročia udelenia slobodných kráľovských výsad mestu.

Ilustračné foto Foto: TASR/AP Photo

Parková výstava FoTTofest umožňuje účasť každému záujemcovi. Stačí, ak príde so svojimi fotografiami do areálu Mestského amfiteátra a na natiahnuté siete medzi vysokými stromami pripne vlastné práce. Návštevníci potom prilepia k podľa nich najkrajšej samolepku, ktorú dostanú pri vchode. „V tomto roku sme pozmenili štatút súťaže,“ povedal pre TASR podpredseda Iris Jiří Svoboda. O hlavných víťazoch nerozhoduje najvyšší počet získaných diváckych bodov, ale odborná porota. „Zdalo sa nám, že v uplynulých rokoch niektorí získali ocenenie nie práve za to najlepšie, čo na výstave bolo,“ dodal Dvořák. Ale divácka anketa na FoTTofeste zostala.

FoTTofest si získal za krátky čas trvania ohlas medzi fotografmi, o čom svedčí aj dnešná účasť nielen Trnavčanov, ale i fotografov z Bratislavy, Piešťan, Galanty, Žiliny či Gbelov. Medzi nimi je aj Ernest Kopon z Vrbového, ktorý je členom piešťanského fotoklubu. „Moje deti sa v rovnakom čase zúčastňujú v Trnave na festivale Lumen, tak ja som sa rozhodol pre FoTTofest, a to vôbec prvýkrát. Podujatie sa mi páči, dôležité je, aby malo divácku odozvu,“ dodal Kopon pre TASR.

Fotoklubu IRIS vznikol pre piatimi rokmi na základoch Trnavského fotoklubu, ktorý fungoval niekoľko desaťročí. Úzko spolupracuje s mestom Trnava, jeho poslaním je zvyšovať teoretickú, technickú a tvorivú úroveň svojich členov, vytvárať podmienky pre ich činnosť v oblasti fotografie a kultúry a napomáhať rozvoju záujmovej činnosti detí, mládeže a občanov v oblasti fotografie.

Už ste čítali?

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na jediný deň: denne ošetrí 120 pacientov

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu otvorenejší a priateľskejší. Ale pije sa naozaj priveľa

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť za katedrou, vydal sa s krompáčom do sveta

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…