Cez víkend začne jazdiť cyklobus v okolí B. Bystrice, Zvolena a Detvy
TASR
TASR

Cez víkend začne jazdiť cyklobus v okolí B. Bystrice, Zvolena a Detvy

S príchodom letnej sezóny sa môžu cyklisti opäť tešiť na cyklobus, ktorý bude od 8. júna počas víkendov a dní pracovného pokoja premávať z Banskej Bystrice do okolia, kde sa nachádza viac ako 240 kilometrov vyznačených cyklotrás.

Ilustračná snímka Foto: TASR

Banská Bystrica 7. júna (TASR) - S príchodom letnej sezóny sa môžu cyklisti opäť tešiť na cyklobus, ktorý bude od 8. júna počas víkendov a dní pracovného pokoja premávať z Banskej Bystrice do okolia, kde sa nachádza viac ako 240 kilometrov vyznačených cyklotrás, informovala TASR hovorkyňa primátora Banskej Bystrice Martina Kanisová. V okolí miest Zvolen a Detva bude cyklobus jazdiť od 9. júna, uvádza webový portál Banskobystrického samosprávneho kraja (BBSK).

Kanisová pokračovala, že financovanie prevádzky cyklobusov je tento rok dotované Oblastnou organizáciou cestovného ruchu (OOCR) Stredné Slovensko a BBSK. Dve tretiny nákladov hradí OOCR Stredné Slovensko, ktorého akcionármi a členmi sú, okrem iných, mestá Banská Bystrica, Zvolen a Sliač.

"Za mesto Banská Bystrica, ktoré je členom OOCR Stredné Slovensko, môžem povedať - som veľmi rád, že sa podarilo tento produkt cestovného ruchu priniesť našim obyvateľom aj tento rok. Verím, že postupne sa stane neoddeliteľnou súčasťou letnej sezóny v našom regióne a stane sa tak ďalším lákadlom pre mnoho turistov z iných kútov Slovenska. Veľký záujem prejavili aj turisti z Českej republiky," povedal primátor Banskej Bystrice Peter Gogola.

Už tento víkend môžu nadšenci cykloturistiky využiť služby cyklobusu a odviesť sa z banskobystrického Strieborného námestia na tri trasy. Prvá bude viesť na Malý Šturec, ktorým prechádza niekoľko turistických chodníkov, druhá na Donovaly a tretia na Šachtičky. Harmonogram odchodov cyklobusov môžu záujemcovia nájsť na internetovej stránke www.imhd.sk/bb.

Vo Zvolene bude nový cyklobus premávať priamo z autobusovej stanice do cieľových zastávok medzi mestami Detva a Hriňová (Hriňová, Zánemecká) a do obcí Hrochoť a Michalková.

Už ste čítali?

Marek 13 rokov tvorí pár s Rómkou: Keď to zistili kamaráti,…

Odhovárali ich. Vraj ju chce ten „gadžo“ len využiť, a potom ju odkopne.…

Príšerná karanténa v Gabčíkove? Omyl, Košičanka tvrdí, že mala…

Barboru na slovenskej hranici s Rakúskom obarila správa, že musí podstúpiť karanténu v Gabčíkove.…

Slovák z Taiwanu o tom, ako si krajina poradila s vírusom: Ak…

Cestovateľ a fotograf Aleš Tvrdý opísal, ako sa s vírusom…

Muž, ktorý porazil koronavírus: Zachovajte pokoj. Závažné na…

Muž, ktorému ako prvému v Nemecku potvrdili nákazu koronavírusom,…

Slovenka žijúca v Singapure nakrútila video, ako krajina bojuje…

Ingrid vo videu uviedla 8 konkrétnych príkladov, ako štát bojuje…

Uznávaný český neurológ: Deti do 3 rokov by sa vôbec nemali…

Mladí ľudia, ktorí trávia viac ako dve hodiny denne na Facebooku, nevedia…

Šéfka Profesie: Ľudia po 50-tke sa nedostanú ani na pohovor.…

Hosťom relácie KRIŽOVATKY s Mariánom Balázsom bola Ivana Molnárová,…

Strávili sme noc v iglu pre bezdomovcov: Jeho výrobcov sa pýtali,…

Hoci sú Vianoce za dverami a väčšina z nás sa teší,…