Bardejovské kúpele vlani zaznamenali tržby na úrovni 7,38 milióna eur
TASR
TASR

Bardejovské kúpele vlani zaznamenali tržby na úrovni 7,38 milióna eur

Vedenie Bardejovských kúpeľov, a.s., očakáva aj v tomto roku zvýšenie návštevnosti hlavne v kategórii samoplatcov

Na snímke z Bardejovských kúpeľov liečebný dom Astória. Foto: TASR/Milan Kapusta

Bardejovské kúpele 7. júna (TASR) – Vedenie Bardejovských kúpeľov, a.s., očakáva aj v tomto roku zvýšenie návštevnosti hlavne v kategórii samoplatcov. Zástupcovia manažmentu kúpeľov dnes na stretnutí s novinármi konštatovali, že v tomto segmente i vlani zaznamenali nárast.

Zo štatistických údajov vyplýva, že v roku 2012 kúpele zaznamenali tržby na úrovni 7,385 milióna eur a hospodárenie skončili s kladným výsledkom. Vlani kúpele navštívilo 16.825 osôb, čo bol v podstate rovnaký počet, ako rok predtým. Zo zahraničia prišlo 1641 hostí, pričom najviac ich bolo z Českej republiky, Ruska, Ukrajiny, Bieloruska, Poľska, Nemecka a Rakúska.

"V tejto sezóne očakávame, že dôjde k stabilizácii počtu klientov liečených cez poisťovne, pretože v roku 2012 naše kúpele doplatili na zmeny v indikačných zoznamoch pre kúpeľnú liečbu. Prejavilo sa to aj znížením počtu zdravotnými poisťovňami hradených dní až o 10 %. S tým súvisí aj pokles priemernej dĺžky pobytu jedného hosťa z 12 na 10,5 dňa," konštatoval generálny riaditeľ spoločnosti Jaroslav Komora.

Doplnil, že vlani z celkového počtu 15.184 domácich klientov tvorili takmer 57 % domáci samoplatcovia, viac ako 37 % hostí preplatili pobyt poisťovne a takmer 6 % tvorili rekondičné a rehabilitačné pobyty.

"Trend vo všetkých kúpeľoch je jednoznačný - možnosti zvyšovania počtov klientov sú jedine v kategórii samoplatcov, ktorá je však aj najnáročnejšia a vyžaduje čoraz väčší rozsah služieb. Tomu sa prispôsobujeme aj našimi investíciami," vyhlásil generálny riaditeľ.

Spresnil, že za posledné tri roky investovali do rekonštrukcií ubytovacích zariadení a prístrojovej techniky viac ako päť miliónov eur. Tento rok zrekonštruovali dve poschodia Balneoterapie s poliklinikou za 1,3 milióna eur a dve poschodia v secesnom liečebnom dome Astória za 200.000 eur. Okrem toho vlani pribudli aj ďalšie zariadenia pre poskytovanie služieb.

Podľa ekonomicko-obchodnej riaditeľky Tamary Šatankovej sa snažia v maximálnej možnej miere zvyšovať propagáciu kúpeľov doma i v zahraničí a nezanedbávajú ani prípravu doplnkových akcií a sprievodných podujatí kultúrneho a spoločenského charakteru.

Bardejovské kúpele patria k najväčším slovenským kúpeľom. V roku 2012 zamestnávali priemerne 265 pracovníkov. Rozprestierajú sa na ploche 31 hektárov a vo vlastníctve spoločnosti je 34 objektov. Mnohé z nich postupne prechádzajú rekonštrukciami.

Už ste čítali?

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario…

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Denisa je jediná horská vodkyňa u nás: Niektorí ráno pred túrou…

Denisa neraz na dlhú túru vstávala aj o druhej hodine ráno.

O rysej elegancii aj perverzných vydrách s fotografom divej…

Kvetoslava Šlavku známi okolo Liptova volajú Kvetko. Poznajú ho…

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…