Slovenské volejbalistky chytili virózu, zápas s Bieloruskom odložia
TASR
TASR

Slovenské volejbalistky chytili virózu, zápas s Bieloruskom odložia

Nečakané problémy skomplikovali trénerovi slovenskej ženskej volejbalovej reprezentácie Miroslavovi Čadovi situáciu pred štvrtkovou večernou odvetou kvalifikácie o postup na ME 2013 proti Bielorusku.

Tréner slovenského ženského volejbalového tímu Miroslav Čada Foto: TASR/Oliver Ondráš

Poprad 6. júna (TASR) - Nečakané problémy skomplikovali trénerovi slovenskej ženskej volejbalovej reprezentácie Miroslavovi Čadovi situáciu pred štvrtkovou večernou odvetou kvalifikácie o postup na ME 2013 proti Bielorusku. Až deväť hráčok má totiž zdravotné problémy.

Družstvo napadol vírus neznámeho pôvodu a väčšina slovenských volejbalistiek strávila predpoludnie v popradskej nemocnici na infúziách. Zápas so začiatkom o 19.00 sa v Aréne Poprad napriek tomu uskutoční, aj keď Slovenky nastúpia oslabené. "Je to veľmi nepríjemná situácia. Družstvo zasiahol neznámy vírus, ktorý našťastie nie je infekčný a deväť hráčok strávilo dnešok na infúziách. V každom prípade sa zápas odložiť nedá a naše družstvo nastúpi, aj keď nebude v najsilnejšom zložení. Najhoršia situácia je s nahrávačkami, tak ako Viestová, aj Dudová sú na tom zdravotne zle a riešime, aby sme na súpisku mohli zaradiť asistentku Moniku Smákovú, ktorá v tejto sezóne ešte aktívne hrala na poste nahrávačky," citoval www.svf.sk prezidenta Slovenskej volejbalovej federácie Ľubora Halandu.

Slovenky v prvom zápase v bieloruskom Mogiľove minulú sobotu podľahli súperkám hladko 0:3. Na septembrový šampionát postúpi víťaz baráže hranej na dva zápasy. V prípade stavu 1:1 bez ohľadu na pomer setov v jednotlivých súbojoch by o postupujúcom rozhodoval tzv. zlatý set hraný bezprostredne po skončení druhého stretnutia ako tajbrejk do 15 s minimálne dvojbodovým rozdielom na konci.

Už druhú kvalifikáciu o postup na ME sa na Slovenky lepí smola. Pred dvoma rokmi sa pri ceste na prvý kvalifikačný turnaj na Ukrajine pokazilo lietadlo a 20 minút po štarte sa muselo vrátiť do Viedne. Ďalší spoj letel až na ďalší deň a slovenský tím dorazil do Severodonecka len pár hodín pred prvým zápasom s Izraelom, ktorý prehrali 2:3, hoci viedli 2:0. Táto prehra sa nakoniec ukázala ako kľúčová a Slovenkám ušiel postup na ME.

Už ste čítali?

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario…

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Denisa je jediná horská vodkyňa u nás: Niektorí ráno pred túrou…

Denisa neraz na dlhú túru vstávala aj o druhej hodine ráno.

O rysej elegancii aj perverzných vydrách s fotografom divej…

Kvetoslava Šlavku známi okolo Liptova volajú Kvetko. Poznajú ho…

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…