Marián Balázs: Vražda je v demokracii nemysliteľná a je hriechom sa proti nej neozvať
Lenka Miškolciová
Lenka Miškolciová

Marián Balázs: Vražda je v demokracii nemysliteľná a je hriechom sa proti nej neozvať

Marián Balázs nám v rozhovore pre Dobré noviny porozprával o tom, ako v mladosti pašoval na Slovensko knihy a aj o tom, čo dnes médiá nepíšu, ale mali by.

Prečítajte si tiež: Prvý diel Križovatiek so Štefanom Skrúcaným: Od 90-tych rokov sa veľa nezmenilo. Chýba nám odvaha

BRATISLAVA 6. marca - Marián Balázs je osobou, ktorú netreba bližšie predstavovať. Bývalý poradca premiérky Ivety Radičovej a publicista nám v štúdiu Dobrých novín porozprával o svojich životných križovatkách. Zaujímalo nás, ako sa tak mladý človek zapáli pre zmenu, ktorú spoločnosť potrebuje, ale aj to, prečo sa rozhodol pre štúdium teológie.

Aj v mojom živote boli také situácie, ktoré možno nazvať križovatkou,“ prezradil nám Marián Balázs, ktorý sa dotkol spoločenských tém aj toho, o čom sa v médiách až toľko nehovorí, ale malo by sa: „dnešný mediálny svet sa uberá veľmi zvláštnym spôsobom. Je tu veľmi silná bulvarizácia, ktorá nepraje práve elitám a osobnostiam, ktoré majú pre spoločnosť čo povedať. Žiaľ, sú tu momenty, pre ktoré mnohé cenné príbehy nie sú povšimnuté. Máme množstvo ľudí, ktorí žnú úspechy v zahraničí, vedci alebo akíkoľvek iní ľudia, ktorých úspechy sú v zahraničí omnoho známejšie ako u nás doma.“

Práve o týchto ľuďoch sa však už čoskoro dozviete viac. V relácii Mariána Balázsa – Križovatky. Tá sa bude zameriavať na skutočné celebrity a osobnosti. Nosnou témou relácie sú križovatky, na ktorých sa ocitajú ako jednotlivci, tak aj celá spoločnosť. Každý sa totiž počas života dostane do situácie, kedy je dôležité, aby sa rozhodol, ako ďalej. Marián Balázs si do svojej relácie bude volať hostí, ktorí na takejto križovatke stáli. Možno viac ako len raz. Jeho hostia sú osobnosťami známymi aj neznámymi, ktorých príbehmi sa však môžeme inšpirovať.

Medzi prvých hostí relácie Križovatky patria herec a humorista Štefan Skrúcaný, novinárka, spisovateľka Ľuba Lesná, vydavateľ Koloman Kertész Bagala, ale napríklad aj ochranár a filmár Erik Baláž. Nebude to však len o známych ľuďoch a celebritách.

Budeme sa rozprávať o spoločenských fenoménoch, ktoré sú aktuálne, posúvajú našu spoločnosť na určité križovatky a treba o nich hovoriť. Budeme sa rozprávať s hosťami, ktorí sú všeobecne známi, majú čo povedať, je hodné ich vypočuť, či už preto, že sa venujú nejakým témam, alebo pomenúvajú veci, alebo sú odborníkmi v určitej oblasti. Potom sa ale porozprávame aj s ľuďmi, ktorí sú všeobecne menej známi, ale sú zaujímaví buď svojím príbehom, alebo témou, ktorej sa venujú,“ ozrejmil smerovanie relácie Marián Balázs.

Reláciu Križovatky s Mariánom Balázsom budete môcť sledovať na našom webe pravidelne dvakrát do týždňa.

 

 

Už ste čítali?

V malej dedinke na východe tvorí Jarka vyšívané šaty, do ktorých…

Už od malička jej podávali ruky ihly a látky. Svoj detský sen si splnila…

Uznávaná psychologička: Od mužov očakávame správanie, ktoré…

Chlapcom chýbajú mužské vzory, muži sa boja osamostatniť a najčastejšia…

Profesionálna dohadzovačka: Tragédiou dneška je, že ľudia si…

Profesionálna dohadzovačka pre Dobré noviny prezradila nielen dôvod, prečo…

Na Slovensku existuje povolanie, ktoré už v celej Európe zaniklo

Aby ste niečo takéto videli, musíte vycestovať za hranice starého kontinentu.…

Robo poprosil mamu, aby v jeho podniku varila najlepšie domáce…

V ich podniku sa budete cítiť ako doma nielen vďaka pestrej zmesi vôní…

Tento tajomný slovenský hrad mali postaviť templári. Už čoskoro…

Väčšina ľudí touto dedinkou prejde a malý nenápadný…

Saška prešla kus sveta a vrátila sa na východ. V Košiciach už…

Precestovala kus sveta a aj také krajiny, kde je plastová fľaša…

David je budúci onkológ s rakovinou, ktorý o nej na internete…

Študent medicíny David Dufek prehovoril o svojom ochorení a mýtoch,…