Ustatá sestrička zaspala v kresle u kaderníčky. Tá si všimla jej topánky a uvedomila si dôležitú vec
Dobré noviny
Dobré noviny

Ustatá sestrička zaspala v kresle u kaderníčky. Tá si všimla jej topánky a uvedomila si dôležitú vec

Keď ku kaderníčke prišla unavená zdravotná sestra, zaspala v kresle, kým jej upravovala vlasy. Kaderníčku však zaujali jej topánky, kvôli ktorý napísala dojímavý a výstižný odkaz, ktorý sa dotkne aj vás.

Kaderníčky si všimla topánky zdravotnej sestry, ktorej upravovala vlasy. — Foto: facebook/AshleyBolling

JENKINS 4. marca - Keď sa niekto rozhodne stať zdravotnou sestrou, určite to nie je kvôli vysokému platu. Napriek tomu by sme bez týchto sestier iba ťažko zvládali naše zdravotné problémy. Dennodenne musia odsunúť seba na druhú koľaj a investujú všetku svoju energiu do starostlivosti o iných ľudí. "Behajú" okolo pacientov, aby mali všetko, čo potrebujú, povzbudzujú ich, snažia sa o to, aby sa cítili lepšie, hoci za to nedostávajú to, čo by im patrilo. V hĺbke duše to človek vie, no istá kaderníčka to povedala za všetkých. 

Všimla si jej topánky

V kaderníckom kresle vlasovej stylistky Ashley Boellingovej z Kentucky sa denne vystrieda množstvo ľudí a ona spoznáva ich životné príbehy. Nedávno v ňom sedela istá zdravotná sestra, ktorá bola evidentne nesmierne vyčerpaná. Keďže celú noc nespala, v kresle po chvíli od únavy zaspala. Jej kaderníčka Ashley si to všimla, potichu pokračovala vo svojej práci, no jej pozornosť omnoho viac upútali jej tenisky, ktoré ju priviedli k ohromnej úvahe. Nešlo o to, že by boli špinavé či obnosené, zrazu si však vďaka nim uvedomila dôležitú vec. Potom napísala dojímavý odkaz, ktorý adresovala všetkým zdravotným sestrám.

Zdravotné sestry denne pomáhajú pri zachraňovaní životov a s nasadením sa starajú o pacientov, za čo si zaslúžia vďačnosť.
Zdravotné sestry denne pomáhajú pri zachraňovaní životov a s nasadením sa starajú o pacientov, za čo si zaslúžia vďačnosť. Foto: Pixabay

"Napadlo mi, koľko míľ tie topánky museli prejsť. Premýšľala som nad tým, čím všetkým prešli. Krvou? Slzami? Dovnútra a von z nespočetného množstva izieb pacientov, o ktorých sa starala? Uvažovala som, koľko hodín ju niesli, ako aj všetky ďalšie sestričky, ako je ona, zatiaľ čo ony doslova zachraňovali životy tých, ktorých máme radi, a držali za ruky tých, ktorí už dlhšie nemohli bojovať o svoj život," opísala svoje myšlienky tak, ako sa jej vírili hlavou.

Samozrejme, musíme v tom vidieť istú symboliku. Pohľad na jej tenisky ju inšpiroval zamyslieť sa nad tým, čo všetko pre nás zdravotné sestry robia, a hoci v našich nemocniciach nechodia sestričky v teniskách, vzťahuje sa to aj na ne. Obrazne tým chcela povedať, ako veľa musí jedna zdravotná sestra uniesť, a chcela sa jej za to odvďačiť aspoň tak, ako len mohla.

Za všetku námahu a energiu, ktorú sestričky dávajú pacientom, im chcela táto kaderníčka poďakovať.
Za všetku námahu a energiu, ktorú sestričky dávajú pacientom, im chcela táto kaderníčka poďakovať. Foto: Pixabay

Sestričkám vyjadrila nekonečnú vďaku

"S tými topánkami vyloženými na stoličke, telefónom v lone, som mala príležitosť postarať sa o ňu a cítila som sa nesmierne poctená môcť sa starať o takú ťažko pracujúcu, inšpiratívnu ženu," napísala na Facebooku. "Vždy som rešpektovala a oceňovala tieto úžasné superhrdinky," vyjadrila žena, ktorá mnohé z nich pozná osobne a za ich prácu je im neskonale vďačná. Jej slová sa však dotkli aj mnohých ďalších ľudí, ktorí si vďaka nej uvedomili, čo všetko kvôli nám zdravotné sestry musia robiť a akú vďaku si zaslúžia. Je to síce ich práca, no zároveň omnoho viac, poslanie. Aj týchto niekoľko jednoduchých slov od skromnej kaderníčky im malo povedať, že si ich ľudia vážia a chcela, aby vedeli, že sú nenahraditeľné.

Už ste čítali?

Marek 13 rokov tvorí pár s Rómkou: Keď to zistili kamaráti,…

Odhovárali ich. Vraj ju chce ten „gadžo“ len využiť, a potom ju odkopne.…

Príšerná karanténa v Gabčíkove? Omyl, Košičanka tvrdí, že mala…

Barboru na slovenskej hranici s Rakúskom obarila správa, že musí podstúpiť karanténu v Gabčíkove.…

Slovák z Taiwanu o tom, ako si krajina poradila s vírusom: Ak…

Cestovateľ a fotograf Aleš Tvrdý opísal, ako sa s vírusom…

Muž, ktorý porazil koronavírus: Zachovajte pokoj. Závažné na…

Muž, ktorému ako prvému v Nemecku potvrdili nákazu koronavírusom,…

Slovenka žijúca v Singapure nakrútila video, ako krajina bojuje…

Ingrid vo videu uviedla 8 konkrétnych príkladov, ako štát bojuje…

Uznávaný český neurológ: Deti do 3 rokov by sa vôbec nemali…

Mladí ľudia, ktorí trávia viac ako dve hodiny denne na Facebooku, nevedia…

Šéfka Profesie: Ľudia po 50-tke sa nedostanú ani na pohovor.…

Hosťom relácie KRIŽOVATKY s Mariánom Balázsom bola Ivana Molnárová,…

Strávili sme noc v iglu pre bezdomovcov: Jeho výrobcov sa pýtali,…

Hoci sú Vianoce za dverami a väčšina z nás sa teší,…