Dobré noviny
Výstava pod názvom Spišská fotografia predstaví diela miestneho klubu
TASR
TASR

Výstava pod názvom Spišská fotografia predstaví diela miestneho klubu

Ilustračná snímka.
Ilustračná snímka. — Foto: TASR Milan Kapusta

Odborná pracovníčka SOS Miriama Bukovinská informovala, že expozícia je od štvrtka (1.3.) umiestnená vo foyeri Domu kultúry Mier.

Spišská Nová Ves 2. marca (TASR) - Spišské osvetové stredisko (SOS) v spolupráci s Mestským kultúrnym centrom v Spišskej Novej Vsi pripravili výstavu fotografií členov tamojšieho foto klubu s názvom Spišská fotografia. Odborná pracovníčka SOS Miriama Bukovinská informovala, že expozícia je od štvrtka (1.3.) umiestnená vo foyeri Domu kultúry Mier.

„Cieľom výstavy je predstaviť tvorbu fotografov zo Spiša rôzneho tematického a žánrového zamerania,“ priblížila Bukovinská s tým, že kolekcia pozostáva zo 48 fotografií od 19 rôznych autorov. Tematicky v nich prevláda krajinná scenéria, architektonické prvky, cestopisné zábery, ale aj momenty z každodenného života.

Na výstave tak môžu návštevníci vidieť fotografie od Ladislava Vikartovského, Kazimíra Štubňu, Dávida Ilkoviča, ale aj Dáši Kollárikovej, Viliama Mjartana, Ivy Liptákovej či Anny Slebodovej. „Zaujať môžu fotky aj od Tibora Morihladka, Miroslava Olejníka, Mareka Kollárika či Michala Bobka, Jozefa Halčina, Jirka Salzmanna, ale aj Františka Dulíka, Miloša Fiľu, Aleny Šulcovej, Františka Krajňáka, tiež Ingrid Zgodavovej a Jany Blahútovej,“ vymenovala Bukovinská.

Vo Foto klube Spiš pôsobí približne 25 aktívnych členov z okresov Spišská Nová Ves, Levoča, Gelnica a Poprad. Stretávajú sa pravidelne dvakrát do mesiaca, pričom navzájom konfrontujú svoju tvorbu a delia sa o svoje skúsenosti. Členovia prezentujú každoročne svoje práce predovšetkým na klubovej výstave a v septembri sa zúčastňujú na medzinárodnom plenéri, ktoré organizuje SOS.

„Mnohí fotografi sa prezentovali aj svojimi individuálnymi výstavami v rámci regiónu či Slovenska. Spolu s klubom každoročne organizujeme aj fotosúťaž Fajna Folklórna Fotka, ktorej cieľom je okrem podpory tvorby autorov aj prezentácia slovenskej tradičnej ľudovej kultúry. Umelecké a vedomostné vedenie zabezpečujú lektori Kazimír Štubňa, Miro Dibák a Radim Kopec,“ uzatvára Bukovinská.

SLEDUJTE POZITÍVNE SPRÁVY Z KOŠICKÉHO KRAJA NA FACEBOOKU!

Už ste čítali?