Los Angeles vyhrali nad Chicagom vo finále Západu a znížili stav série

Obranca Rob Scuderi (7) Los Angeles Kings vyhadzuje puk spred brankára Jonathana Quicka (32), sledujú ho hráči Chicago Blackhawks Andrew Shaw (65) a pravé krídlo Marian Hossa (81) Foto: TASR/AP

New York 5. júna (TASR) - Hokejisti Los Angeles zvíťazili v noci na stredu v treťom finále (prvom na domácom ľade) Západnej konferencie zámorskej NHL nad Chicagom 3:1 a stav série tak znížili na 1:2.

Dvoma bodmi prispel k výhre ruský obranca Slava Vojnov, ktorý v 4. minúte zaznamenal asistenciu pri vedúcom góle Justina Williamsa, druhý v 27. minúte strelil sám. Chicagu sa 34 sekúnd pred záverom druhej tretiny podarilo zásluhou Bryana Bickela znížiť, no v zúfalej snahe o vyrovnanie 28 sekúnd pred koncom tretej tretiny inkasovali v power play do prázdnej bránky od Dwighta Kinga tretí gól.

Dvojica slovenských útočníkov "jastrabov" Marián Hossa, Michal Handzuš vyšla bodovo naprázdno. Hossa počas svojho pobytu na ľade (20:14) vyprodukoval tri strely, Handzuš sa za 15:27 minút prezentoval jedným streleckým pokusom a zaznamenal dva mínusové body.

Los Angeles - Chicago 3:1

Štvrtý duel opäť v Los Angeles je na programe v piatok 7. júna o 03.00 SELČ.