Rafael Nadal oslávil narodeniny na dvorci, dostal tortu - Dobré noviny
Dobré noviny
Rafael Nadal oslávil narodeniny na dvorci, dostal tortu

Rafael Nadal oslávil narodeniny na dvorci, dostal tortu

Španielsky tenista Rafael Nadal sa suverénnym spôsobom prebojoval do štvrťfinále dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros.

Rafaeol Nadal dostal od organizátorov narodeninovú tortu s nápisom "Všetko najlepšie" a kyticu kvetov. Foto: TASR/AP

Paríž 3. júna (TASR) - Španielsky tenista Rafael Nadal sa suverénnym spôsobom prebojoval do štvrťfinále dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros. Obhajca titulu v osemfinále ako nasadená trojka zdolal Japonca Keia Nišikoriho hladko v troch setoch 6:4, 6:1, 6:3 a dal si pekný darček k pondelňajším 27. narodeninám.

Sedemnásobný šampión z parížskej antuky mal s najlepším ázijským hráčom problémy iba v prvom sete, keď Nišikori držal s favoritom krok v dlhých výmenách od základnej čiary a nerobil toľko nevynútených chýb. Od začiatku druhého dejstva Nadal zobral opraty zápasu pevne do svojich rúk a bez problémov postúpil medzi elitnú osmičku, kde ho čaká víťaz súboja medzi domácim Francúzom Richardom Gasquetom a Švajčiarom Stanislasom Wawrinkom.

Nadal dostal po skočení duelu s Nišikorim na dvorci Philippa Chatriera od organizátorov narodeninovú tortu s nápisom "Všetko najlepšie" a kyticu kvetov.

"Teší ma, že som dnešný zápas zvládol v troch setoch. V porovnaní s minulými zápasmi som hral konštantnejšie. V dôležitých momentoch som hral dostatočne agresívne a dokázal som si pomôcť podaním. Osláviť narodeniny na centri v Paríži, to je pre mňa niečo výnimočné," povedal v prvom interview priamo na dvorci Španiel, ktorý má na Roland Garros impozantnú bilanciu 56:1.

Už ste čítali?

Jana Múdra, sestra Chirurgickej kliniky Fakultnej nemocnice Trenčín.

Babi, žijeme, kričí na zomierajúce pacientky sestra Jana. Za 24 rokov pochopila, že musí byť pilierom

Denne zachraňujú životy a od nás si zaslúžia viac pozornosti. Dobré…

Slovenská novinárka Katarína Antenozio, ktorá žije v Miláne.

Katarína žije roky v olympijskom Miláne: Soľnička sa tu nikdy nepodáva z ruky do ruky

Zimná olympiáda je lákadlom aj pre mafiu, prezradila v rozhovore.

Krasokorčuliar Adam Hagara so sestrou a trénerkou Alexandrou Hagarovou.

​Sestra a trénerka Adama Hagaru pre Dobré noviny: Slováci by o ňom mali vedieť jednu vec. Domov pôjdeme pyšní

Úspechy si naozaj vydrel a stojí za nimi veľa odriekania, priznala v rozhovore.

Do Grónska Martina nasledovala celá rodina.

Martin žije 15 rokov v Grónsku: Keď sa na jar oteplí na mínus desať, dievčatá vyťahujú sukne

V Grónsku čas plynie inak. Keď je pekné počasie, práca ide bokom a ide…

Život v zahraničí jej rozšíril obzory a cestovanie odporúča aj ďalším.

Dominika žila v Brazílii: S blond vlasmi som bola atrakciou. Ľudia boli skvelí a so všetkým mi pomáhali

Ľahko sa prispôsobuje, preto prepnúť z brazílskej na anglickú kultúru…