Kvôli Fialkovej diskvalifikovali slovenských biatlonistov. Reakcia Kuzminovej je hodná ozajstného športovca
Kristína Jurzová
Kristína Jurzová

Kvôli Fialkovej diskvalifikovali slovenských biatlonistov. Reakcia Kuzminovej je hodná ozajstného športovca

Fialková sa neubránila slzám a ospravedlnila sa celému Slovensku. Zlatá Nasťa a celý tím ju však podržali.

— Foto: Repro foto RTVS

PJONGČANG 20. februára (Dobré noviny/TASR) - Bola to jedna z jej posledných šancí na olympijskú medailu, no nedočkala sa jej. Anastasia Kuzminová sa však na svoju biatlonovú kolegyňu Paulínu Fialkovú, ktorej sa dnes v miešaných štafetách vôbec nedarilo, nehnevá a k situácii sa postavila naozaj športovo a profesionálne.

Cesta k úspechu v pretekoch miešaných štafiet viedla cez dvojicu Fialková - Kuzminová, ktoré mali byť v kontaktne s najlepšími, a potom záležalo na Kazárovi a Otčenášovi, aby úsilie doviedli do želaného konca.

Pre Slovensko sa začal mix nečakane katastrofálne. Na prvej utorňajšej položke Fialková netrafila sedem z ôsmich výstrelov a štyri trestné okruhy znamenali predčasný koniec nádejí na dobrý výsledok. Nepomohla ani snaha zlatej Nasti, pretože Slovákov stiahli z trate po predstihnutí o jedno kolo. Muži sa napokon ani nedostali do akcie.

Zlatá Nasťa ju podržala

Po tomto debakli všetci čakali na reakcie Nasti, ktorá v Južnej Kórei ukoristila zlatú a dve strieborné medaily. "Je mi ľúto situácie, ktorá dnes nastala. Všetci sme dúfali, že v miešanej štafete máme šancu uspieť," uviedla Kuzminová, ktorá po nevydarených pretekoch cítila spolupatričnosť so svojou mladšou biatlonovou kolegyňou"Vnímala som veľkú smolu, čo sa stalo Paulíne na prvej položke. Neštartovala som v komfortnom stave, bola som neistá, tiež som na streľbe robila chyby. Preteky nám nevyšli od začiatku a ja som s tým nedokázala nič urobiť."

Neúspech nedokázala vysvetliť ani samotná Fialková. "Neviem, čo sa tam stalo, snažila som sa reagovať tak, ako sme sa dohodli s trénerkou. Neviem, či sa mi nešťastnou náhodou buchol dioptér a posunulo sa to. Nepadalo to, 'cvakala' som, stále to nepadalo. Ten pocit bezradnosti, čo som tam zažila, neprajem nikomu. Asi sa mi stalo prvýkrát v kariére, že som nevedela zareagovať. Ani vietor nefúkal taký, že by to mohlo byť ním. Niečo sa tam muselo udiať, ja však neviem čo. Každopádne som pokazila celú štafetu a chcem sa za to ospravedlniť všetkým, ktorí s tým majú dočinenia a celému Slovensku, lebo je to vlastne moja vina," povedala Fialková, ktorá sa v mix zóne neubránila slzám.

Fialková v návale emócií povedala, že by nemala nastúpiť v štafete žien, pre trénerku však takáto alternatíva neprichádza do úvahy. Tím ju podrží a opäť štafetu odštartuje na prvom úseku. "Myslím si, že je dostatočne psychicky silná, aby to zvládla, ideme to prehryznúť," uviedla reprezentačná trénerka žien Anna Murínová.

Už ste čítali?

Monika riadi obchody, v ktorých kúpite LEN kvalitné slovenské…

Má toľko plánov, že by jej na to nestačil ani jeden život. Svoje sny si však…

Nechcel, aby ľudia na uliciach jedli burgre a hot-dogy. Založil…

Dokonalé, výborné a tradičné jedlo. To je to, čo ponúkajú…

Žofia vynáša smeti raz za dva mesiace. Prezradila jednoduché…

O prírode iba nerozpráva, ale prakticky pomáha aj druhým znižovať…

Juraj zarábal v zahraničí, aby kúpil najstaršiu drevenicu v…

Svoje sny si nielen vystavali, ale aj uplietli. Ba čo viac, medzi maľované domce priniesli…

Keby naše babičky zakladali fastfoody, urobili by to takto.…

Využil dieru na trhu a začal ľuďom ponúkať tradičnú slovenskú špecialitu.…

Uznávaný český psychológ: Valentín nie je prejav lásky, ale…

Že svadba je len papier? A ako spoznáme, že toto je naozaj to pravé? Na tému…

Na tradičné kachliarstvo sme už takmer zabudli. Peter ho znova…

Oprášil zabudnuté remeslo, aby ľuďom do domácností doniesol…

Najkrajšiu fotku supermesiaca urobil Čech. Na tento záber čakal…

Nádherný záber Mesiaca sa podaril zachytiť amatérskemu fotografovi.…