Pagáč je novým trénerom FK Senica, asistentom Macek
TASR
TASR

Pagáč je novým trénerom FK Senica, asistentom Macek

V slovenskom futbalovom klube FK Senica vyriešili otázku realizačného pre novú sezónu, hlavným trénerom A-mužstva sa stal v pondelok predpoludním Eduard Pagáč, jeho asistentom bude Stanislav Macek.

Senica 3. júna (TASR) - c Noví členovia realizačného tímu podpísali kontrakty na dva roky s možnosťou využitia opcie na ďalšie tri roky. Informoval o tom oficiálny web účastníka Európskej ligy UEFA 2013/2014.

Obaja tréneri majú za sebou úspešné pôsobenie v mládežníckych štruktúrach FK, na seniorskej úrovni ich čaká premiéra. Edurad Pagáč prišiel do Senice v lete 2012 z mládeže AS Trenčín. Na Záhorí prevzal tím senickej šestnástky. Pod jeho rukami sa vytvorilo špičkové družstvo, ktoré vo svojej vekovej kategórii vyhralo ligovú súťaž. Pagáčov tím žiaril aj na medzinárodnej úrovni. Na prestížnom turnaji Tannenhof Pfingstcup v Düsseldorfe obsadil výborné 3. miesto. Až za Senicou skončili výbery Schalke 04, Lokomotivu Moskva, Fortuny Düsseldorf či 1.FC Köln.

Napriek bohatým mládežníckym skúsenostiam je Pagáčovo pôsobenie pri seniorskom výbere novou profesionálnou kapitolou. "Strach zo zodpovednej úlohy rozhodne nemám, ale prirodzený rešpekt tu, samozrejme, je. Ľudia v klube mi dali veľkú dôveru. Urobím všetko pre to, aby som ich predstavy naplnil," povedal pre fksenica.eu krátko po podpise zmluvy odchovanec dubnického futbalu.

V uplynulej sezóne viedol senickú šestnástku, ale vždy keď mu to časové možnosti dovolili sledoval aj duely Á-čka. Aj preto má detailný prehľad o aktuálnom kádri. "Ako to už vo futbale chodí, po sezóne opúšťa mužstvo viacero hráčov. Už niekoľko dní diskutujeme o zložení kádra pre nasledujúci ročník. Okrem posíl z mimosenického prostredia chceme dať priestor aj hráčom z mládežníckych kategórii FK Senica. Veď naša mládež patrí na Slovensku medzi absolútnu špičku. Spolu s kolegom Macekom máme v tomto smere výhodu, že ako bývalí tréneri senickej mládeže máme o jednotlivých hráčoch podrobný prehľad," dodal Pagáč.

Stanislav Macek pôsobí v trénerskej rodine FK Senica od roku 2009. Začal pri dvanásťročných chlapcoch, postupne viedol aj tímy U16, U17 a U19. Pod jeho rukami sa pripravovali napríklad aj Michal Šulla či Róbert Pillár. Novovymenovaný asistent trénera má so senickým dresom skúsenosti aj ako hráč. V minulosti tu začínal ako žiačik a postupne sa vyšplhal až do seniorského mužstva.

Novému realizačnému tímu, v ktorom ostávajú z pôvodnej zostavy Miroslav Mentel (tréner brankárov), Martin Šnegoň (vedúci mužstva), MUDr. Radovan Hyža (lekár) a Róbert Beblavý (masér).

Už ste čítali?

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…