Dobré noviny
Na festivale v Brusne zažiaria muzikálové hviezdy
SITA
SITA

Na festivale v Brusne zažiaria muzikálové hviezdy

Na Muzikálovom festivale v Brusne vystúpi Katarína Hasprová i Bára Basiková. Návštevníci sa môžu tešiť i na súťaž Muzikálový talent 2012.

BRATISLAVA 26. júna - V Kúpeľoch Brusno sa koncom augusta bude už po piaty raz konať Muzikálový festival, ktorý vznikol i existuje ako jediné podujatie svojho druhu.

Obsahovo sa sústredí predovšetkým na muzikálovú tvorbu, nevyhýba sa však ani operete, kabaretu a šansónu. Festival, ktorý sa uskutoční 24. a 25. augusta, prinesie prehľad súčasnej muzikálovej tvorby na slovenských javiskách a ponúkne i možnosť zorientovať sa v histórii a tvorbe muzikálu.

Návštevníkov v tomto ročníku počas prvého dňa čakajú spevácke vystúpenia osobností ako Natália Hatalová, Soňa Valentová, Jozef Benedik, Marcella Molnárová, Jarmila Hittnerová, Viktor Horján, Eva Pavlíková, Ján Koleník, Marcela Laiferová či Svetlana Slováková.

Kto dostane tabulu slávy ešte nevedno

Po nich sedem skladieb zaspieva Katarína Hasprová. Na druhý deň sa uskutoční ceremoniál udelenia tabule slávy, organizátori meno ocenenej osobnosti zatiaľ taja. Návštevníkov čaká tiež prierez muzikálom Adam Šangala a recitál Orchestra Milana Olšiaka so sólistami a muzikálovými interpretmi.

Okrem viacerých už spomínaných sa predstaví i Marián Slovák, Richard Rikkon či Igor Šimeg. Na záver s niekoľkými piesňami vystúpi česká speváčka Bára Basiková. Podujatie bude netradičným spôsobom moderovať Marcella Molnárová, ktorá možno jednotlivé vystúpenia uvedie spevom.

Tento rok sa v rámci festivalu bude konať i spevácka súťaž o Brusniansku brusnicu - Muzikálový talent 2012. Jej cieľom bude nájsť novú tvár pre najbližšiu muzikálovú sezónu. Počas prvého dňa festivalu sa predvedú v dvoch kolách vybraní semifinalisti a na ďalší deň vo finále vystúpi päť najlepších, ktorí predvedú jednu povinnú skladbu a jednu pieseň podľa vlastného výberu.

Predsedom poroty bude režisér Bednárik

Víťaz dostane angažmán na jednu sezónu do pripravovaného muzikálového predstavenia v partnerskom Divadle Andreja Bagara v Nitre a peňažnú cenu 500 eur. Objavovať nové slovenské talenty budú štyria porotcovia - divadelný režisér Jozef Bednárik, klavírny virtuóz Richard Rikkon a herečky Eva Pavlíková a Jarmila Hittnerová.

"Porota posúdi u každého súťažiaceho jeho spevácky výkon, hereckého stvárnenie, ale aj celkový dramatický dojem," vysvetlil Bednárik.

Klavirista Richard Rikkon je so semifinalistami, ktorých už vybrali, veľmi spokojný a návštevníci sa podľa neho majú na čo tešiť. Okrem toho je lákadlom i samotné miesto konania Brusno, ktoré Bednárik považuje za "milé, chutné mestečko s dobrými ľuďmi".

Už ste čítali?

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na jediný deň: denne ošetrí 120 pacientov

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu otvorenejší a priateľskejší. Ale pije sa naozaj priveľa

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť za katedrou, vydal sa s krompáčom do sveta

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…