V Saudskej Arábii otvorili prvé športové centrum pre ženy - Dobré noviny
Dobré noviny
V Saudskej Arábii otvorili prvé športové centrum pre ženy

V Saudskej Arábii otvorili prvé športové centrum pre ženy

V Saudskej Arábii otvorili prvé športové centrum vyhradené pre ženy. Informovala o tom dnes agentúra AP s odvolaním sa na miestne médiá.

Rijád 3. júna (TASR) - V Saudskej Arábii otvorili prvé športové centrum vyhradené pre ženy. Informovala o tom dnes agentúra AP s odvolaním sa na miestne médiá.

Ilustračné foto Foto: TASR/AP

Nové centrum vzniklo v meste al-Chubar na pobreží Perzského zálivu vo východnej časti krajiny. Úrad starostlivosti o mládež mu udelil licenciu na organizovanie tréningov karate a ďalších športov, a tiež na ponúkanie redukčných programov a aktivít zameraných na deti.

Majiteľka centra Hanaa az-Zuhajr podľa vlastných slov dúfa, že sa jej podarí zohnať dostatok trénerov prostredníctvom miestnych i zahraničných agentúr.

V rámci pomalého procesu posilňovania ženských práv saudskoarabské úrady od mája po prvý raz povolili športovanie na dievčenských súkromných školách.

Konzervatívna púštna monarchia, ktorá je kolískou islamu, uplatňuje tzv. wahhábizmus, jednu z najprísnejších interpretácií práva šaría. Nerovnoprávne postavenie žien vyvoláva čoraz väčší odpor v radoch aktivistov i samotných obyvateliek Saudskej Arábie. Kráľ Abdalláh v presadzovaní postupných reforiem postupuje opatrne, aby nerozhneval mocných duchovných.

Už ste čítali?

Jana Múdra, sestra Chirurgickej kliniky Fakultnej nemocnice Trenčín.

Babi, žijeme, kričí na zomierajúce pacientky sestra Jana. Za 24 rokov pochopila, že musí byť pilierom

Denne zachraňujú životy a od nás si zaslúžia viac pozornosti. Dobré…

Slovenská novinárka Katarína Antenozio, ktorá žije v Miláne.

Katarína žije roky v olympijskom Miláne: Soľnička sa tu nikdy nepodáva z ruky do ruky

Zimná olympiáda je lákadlom aj pre mafiu, prezradila v rozhovore.

Krasokorčuliar Adam Hagara so sestrou a trénerkou Alexandrou Hagarovou.

​Sestra a trénerka Adama Hagaru pre Dobré noviny: Slováci by o ňom mali vedieť jednu vec. Domov pôjdeme pyšní

Úspechy si naozaj vydrel a stojí za nimi veľa odriekania, priznala v rozhovore.

Do Grónska Martina nasledovala celá rodina.

Martin žije 15 rokov v Grónsku: Keď sa na jar oteplí na mínus desať, dievčatá vyťahujú sukne

V Grónsku čas plynie inak. Keď je pekné počasie, práca ide bokom a ide…

Život v zahraničí jej rozšíril obzory a cestovanie odporúča aj ďalším.

Dominika žila v Brazílii: S blond vlasmi som bola atrakciou. Ľudia boli skvelí a so všetkým mi pomáhali

Ľahko sa prispôsobuje, preto prepnúť z brazílskej na anglickú kultúru…