Alegría patrí k tomu najlepšiemu, čo Cirque du Soleil ponúka
TASR
TASR

Alegría patrí k tomu najlepšiemu, čo Cirque du Soleil ponúka

Slávny kanadský Cirque du Soleil na svojom turné uvedie v Bratislave na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu od 11. do 15. septembra predstavenie s názvom Alegría.

Ilustračné foto Foto: TASR

Bratislava 3. júna (TASR) – Slávny kanadský Cirque du Soleil na svojom turné uvedie v Bratislave na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu od 11. do 15. septembra predstavenie s názvom Alegría. Od premiéry v Montreale v roku 1994 videlo Alegríu už viac ako 10 miliónov divákov.

V predstavení vystupuje 55 účinkujúcich a hudobníkov z 15 krajín sveta. Alegría sa nesie v barokovo-opernom štýle s okázalými farebnými kostýmami, originálnou živou hudbou a prepracovaným javiskom. Diváci sa môžu tešiť na jedinečnú šou, aká vo svete nemá obdoby. Kombinácia obrazových, svetelných a hudobných efektov je súčasťou náročného vystúpenia. Artisti predvedú krkolomné kúsky, z ktorých bude divákom behať mráz po chrbte. Alegría patrí k tomu najlepšiemu, čo súbor Cirque du Soleil ponúka.

Dva a pol hodinová šou uchváti svojou krásou a jedinečnosťou divákov všetkých vekových kategórií. Alegría je prehliadkou úchvatných akrobatických výkonov v kombinácii, zvýraznených nádhernými ručne zdobenými kostýmami. Na pódiu sa odohrá prehliadka dovedna 400 kusov oblečenia vrátane klobúkov, ručne vyrábaných topánok a doplnkov. Všetky časti oblečenia pochádzajú z montrealských dielní, kde pracuje vyše 300 remeselníkov.

Ušitie jedného kostýmu môže trvať až 200 hodín. Kostýmy spevákov sú zdobené vyše 200 ručne vsadenými šperkami. Súčasťou súboru Alegría sú štyria stáli garderobieri, ďalší dvaja až traja sú k dispozícii v mieste konania šou. So sebou si vozia aj práčky a sušičky pre okamžitú údržbu kostýmov.

Cirque du Soleil, ktorý začínal ako skupina 20 pouličných umelcov v roku 1984, sa vypracoval na veľkú organizáciu so sídlom v kanadskom Quebecu, ktorá poskytuje vysoko kvalitnú umeleckú zábavu. Spoločnosť má 5000 zamestnancov, vrátane viac než 1300 umelcov z vyše 50 krajín sveta. Vstupenky na predstavenie Alegría sú dostupné v sieti Ticketportal. TASR informovala Lucia Šuková zo spoločnosti Vivien, ktorá tento svetovo preslávený circus na Slovensko priváža.

Už ste čítali?

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…

Rasťo navštívil Severnú Kóreu: Hoci je to najkrutejší režim,…

Ľudia majú svojich diktátorov za bohov, ženy si môžu vybrať z 18 účesov,…

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…

Vnuk Slováka z ikonickej fotky: Že je dedo slávny, sme zistili,…

Starý otec, Gusti Popovič prebýva v rodine maliara Ivana Popoviča naďalej. Napriek…

Kaštieľ Betliar odhalil ďalšie dobre ukryté tajomstvo: Reštaurátori…

Moderné technológie reštaurátorom umožňujú objavovať nové…

Bývalý skinhead z Prešova si vzal Rómku: Dnes sa bojím o naše…

Prešovčan Gabi bol zarytým skinheadom. Keď sa odsťahoval od partie do Anglicka,…

Slovenka najprv v USA upratovala domy, teraz hviezdi pred kamerami:…

Sny si plní v samotnej mekke filmu. Aj keď stále bojuje, robí naplno…