HTC Holding sa mení na HTC INVESTMENTS
TASR
TASR

HTC Holding sa mení na HTC INVESTMENTS

Investičná skupina HTC Holding, a.s., mení svoju komunikačnú pozíciu na globálnom trhu a pri príležitosti svojho 25. výročia zmenila svoju korporátnu identitu.

— Foto: HTC INVESTMENTS

Bratislava 13. februára (OTS) - Jednou z hlavných zmien je zmena názvu spoločnosti – HTC Holding a.s., sa od roku 2018 mení na HTC INVESTMENTS a.s. HTC tak reflektuje premenu lokálnej spoločnosti, založenej v roku 1992, na investičného hráča s aktivitami vo viacerých krajinách Európy, ale tiež v Severnej Amerike, Indii a Číne. Do zmeny názvu sa premietli i dlhodobo budované atribúty firmy – otvorenosť, dôvera a profesionalita (Honesty, Trust, Competence).

Tieto hodnoty sme prijali za svoje natoľko, že sa stali súčasťou nášho nového názvu. Vďaka dlhoročným skúsenostiam celého manažmentu vytvárame investičné a strategické riešenia, ktoré umožňujú prehodnotiť investičné zámery v našich sektoroch, optimalizovať vnútorné procesy a reagovať tak na meniace sa trendy a možnosti rozvoja“ hovorí o motívoch zmien Martin Blaškovič, predseda predstavenstva HTC INVESTMENTS.

Súčasťou novej korporátnej identity je aj nová webová stránka www.htc-investments.com a nové logo spoločnosti. To spolu s novým claimom „MOVING FORWARD TOGETHER“ lepšie vystihuje posun ku globálnej investičnej spoločnosti. Tento rebranding nie je samoúčelným prostriedkom zaujať, ale dômyselným krokom na posilnenie identity značky a vyslanie signálu obchodným partnerom, že investičná skupina HTC INVESTMENTS je pripravená čeliť novým výzvam.

Portfólio sektorov HTC

Bilancia ostatných 25 rokov je pre spoločnosť HTC INVESTMENTS v sumáre pozitívna. Jej aktivity sa postupne rozšírili na výrobné a výskumno-vývojové činnosti produktov pre rôzne aplikácie v strojárstve, poľnohospodárstve, v automobilovom, železničnom, textilnom, energetickom a aj v leteckom priemysle. Aktuálne skupina pôsobí v týchto sektoroch: Agro, Bearings, Real Estate, Engineering. Najúspešnejšími (a zároveň s najväčším podielom na portfóliu skupiny) sú Agro a Bearings – vďaka úspešným spoločnostiam ZETOR TRACTORS, a.s, a KINEX BEARINGS, a.s.

ZETOR expanduje do Ruska a ďalšie trhy

Spoločnosti HTC INVESTMENTS sa podarilo nadviazať na úspešnú viac ako 70-ročnú tradíciu značky ZETOR. Po investičnom vstupe HTC do ZETOR-u v roku 2002 zvýšila firma počet modelových radov z dvoch na šesť (s výkonom od 40 do 160 koní) a spoluprácou so svetoznámym dizajnérskym štúdiom Pininfarina otvorila budúci dizajnový smer značky ZETOR.

Spoločnosť ZETOR TRACTORS so sídlom v Brne neustále napreduje a v súčasnosti je zastúpená šiestimi pobočkami vo Veľkej Británii, Francúzsku, Nemecku, Poľsku, Severnej Amerike a Indii. V roku 2017 rozšírila spoločnosť svoje pôsobenie v ďalších krajinách sveta, aktuálne má svoje zastúpenie vo viac ako 50 krajinách. Spoločnosť do budúcnosti plánuje pokračovať v expanzii na nové zahraničné trhy. Svoju pozornosť už teraz upína najmä na Austráliu a Nový Zéland, východnú Afriku či Blízky východ.

Z celkovej produkcie traktorov a poľnohospodárskych strojov tejto značky ide až 85% na export. V minulom roku sa spoločnosti podarilo uzavrieť významnú objednávku na ruskom trhu, čo pre značku ZETOR predstavuje zásadný úspech. V rozmedzí rokov 2018 - 2022 má do tejto krajiny dodať až 6 tisíc modelových sád traktorov. „Vstupom na ruský trh si sľubujeme posilnenie pozície značky ZETOR na ruskom trhu. Teší nás, že náš partner je s našimi produktmi a službami spokojný a vzájomne nachádzame aj naďalej priestor pre prehlbovanie spolupráce," komentoval expanziu na ruský trh Marian Lipovský, výkonný riaditeľ ZETOR TRACTORS.

(Foto: HTC INVESTMENTS)

KINEX – globálna špička vo výrobe ložísk

Ďalšou úspešnou značkou v portfóliu HTC je spoločnosť KINEX BEARINGS, a.s. Tá patrí v súčasnosti medzi špičku svetových dodávateľov špeciálnych ložísk, a to predovšetkým v textilnom či železničnom segmente. „V súčasnosti sa snažíme v oblasti vedy a výskumu posunúť vpred, trendy implementovať do portfólia a prispôsobiť tomu aj svoju obchodno-technickú politiku. Svojim zákazníkom poskytujeme technickú podporu v oblasti montáže, údržby a technických konzultácií. V roku 2017 sa nám napríklad v segmente železníc podarilo zrealizovať niekoľko projektov s významnými výrobcami dvojkolí, podvozkov a ich príslušenstva v Ruskej federácii, Ukrajine, Číne, Turecku či Iráne,“ hovorí o úspešných zákazkach minulého roka Igor Kováč, generálny riaditeľ KINEX BEARINGS. V roku 2017 svoju produkciu spoločnosť prezentovala na medzinárodných výstavách ako Czech Raildays 2017, IAA Frankfurt 2017 a TRAKO 2017. Účasť na týchto akciách mala pre spoločnosť veľký význam z hľadiska rozvoja jej obchodných kontaktov v celoeurópskom meradle.

Orientácia na HIGH TECHNOLOGY

Vstupom do sektora ENGINEERING si HTC INVESTMENTS plní sny orientovať sa na HIGH TECH, či už v základnom, alebo aplikovanom priemyselnom know-how.

Budúcnosť investičnej spoločnosti HTC INVESTMENTS je v symbióze so skúmaním trendov v našich sektoroch a ostatných významných vývojových trendov a prvkov komplexného reťazca tvorby hodnoty, akými sú napríklad logistika, zamestnanci, dodávatelia či zákazníci. Musíme ju vnímať komplexne, v spojení s budúcimi zmenami celej spoločnosti, so zmenami nových technológií, inováciami vo finančných službách či novými trendmi v sociálnom systéme. 25. výročie je pre nás obdobím veľkých zmien, expanzie, ale i prehodnotenia strategických rozhodnutí, získavania skúseností. Sme pripravení na nové výzvy a budúcnosť na minimálne ďalších 25 a viac,“ predstavuje víziu investičnej skupiny Martin Blaškovič.

Už ste čítali?

Keby naše babičky zakladali fastfoody, urobili by to takto.…

Využil dieru na trhu a začal ľuďom ponúkať tradičnú slovenskú špecialitu.…

Uznávaný český psychológ: Valentín nie je prejav lásky, ale…

Že svadba je len papier? A ako spoznáme, že toto je naozaj to pravé? Na tému…

Na tradičné kachliarstvo sme už takmer zabudli. Peter ho znova…

Oprášil zabudnuté remeslo, aby ľuďom do domácností doniesol…

Najkrajšiu fotku supermesiaca urobil Čech. Na tento záber čakal…

Nádherný záber Mesiaca sa podaril zachytiť amatérskemu fotografovi.…

Ako sme žili v socializme: Fotky Antona Podstraského ukazujú…

V jeho ponímaní reálny socializmus naberá ešte väčšiu…

Slovák patrí medzi najlepších čokolatierov sveta: Horká čokoláda…

Prináša ľuďom poctivú a kvalitnú maškrtu. Karol Stýblo…

Dada a Matúš hľadali recept na chlieb 12 rokov. Až keď s ním…

Ich pekárnička je však jedinečná aj v tom, že ako prvá na Slovensku…

56-ročný most v Jasenovej spadol. Občania si ho za dva dni postavili…

Po 56 rokoch most v Jasenovej doslúžil. Občania potrebovali iba dva dni na to, aby…