Česko – Slovenský Cibula Fest privíta hostí už piatykrát
TASR
TASR

Česko – Slovenský Cibula Fest privíta hostí už piatykrát

Najväčší Česko – Slovenský festival Cibula Fest 2013 privíta v pohraničnej zóne medzi oboma republikami, na letisku v Holíči v dňoch 18. až 20. júla najväčšie hviezdy českej a slovenskej hudobnej scény.

Bratislava 2. júna (TASR) – Najväčší Česko – Slovenský festival Cibula Fest 2013 privíta v pohraničnej zóne medzi oboma republikami, na letisku v Holíči v dňoch 18. až 20. júla najväčšie hviezdy českej a slovenskej hudobnej scény.

Na festival príde aj Kabát. Foto: ACCESS Production

Najväčším ťahákom festivalu, ktorý sa uskutoční piatykrát, bude česká rocková skupina Kabát, ktorá je osemnásobným zlatým slávikom v známej diváckej ankete, aktuálny český zlatý slávik Tomáš Klus, skupina Kryštof s frontmanom Richardom Krajčom, Mandrage či Robert Burian. Po roku sa sem vráti aj košická kapela No Name.

Cibula Fest 2013 bude ešte väčším a lepším, ako minulý rok. Na troch pódiách sa predstaví viac ako 50 interpretov. Novinkou je takzvaná World scéna, kde sa odprezentujú rôzne kultúry z celého sveta. V pohraničnej zóne sa predstaví brazílsky, dominikánsky, španielsky, kubánsky, írsky, ruský a, samozrejme, i slovenský a český folklór, pribudne stan s tanečnou hudbou a dídžejmi, nebude chýbať ani bezplatná zóna Cibula City s rôznymi atrakciami a aktivitami pre všetkých. Samozrejmosťou budú cibuľové špeciality.

"Každý rok sa usilujeme byť väčším a lepším festivalom. Vlani prišlo na Cibula Fest približne 8000 návštevníkov, a to nám vôbec nevyšlo počasie. Tento rok chceme túto latku posunúť nad 10.000. Aj preto padla voľba headlinera festivalu na skupinu Kabát, ktorá je jednou z najlepších rockových kapiel, Tomáš Klus je zase momentálne najlepším spevákom v Česku," povedal pre médiá organizátor festivalu Vladimír Chrenka.

Myšlienka a názov festivalu vznikol na jar roku 2009. Názov je odvodený od zaužívaného označenia obyvateľov mesta Holíč, ktorí sú na Záhorí známi ako "cibulári". Holíčania samotní sú hrdí na toto pomenovanie, a tak vznikla tradícia Cibuľových dní, ktoré usporadúvalo mesto Holíč.

Cieľom festivalu je vytvorenie priestoru pre absolútne každú generáciu a výber hudobného žánru prakticky pre každého. Festival sa koná v priestoroch letiska v uzavretom areáli. Pozostáva z troch veľkých scén zameraných pre patričný žáner. Ako jediný festival na Slovensku a v Čechách je spojený s medzinárodným motorkárskym zrazom.

Festival dáva široký priestor i pre detskú zábavu, aktivitu a zapojenie sa detí do rôznych aktivít a súťaží. Jednou z nich je Záhorácky talent, kde deti základných škôl môžu prejaviť súťažného ducha a predovšetkým svoj talent.

Už ste čítali?

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…

Rasťo navštívil Severnú Kóreu: Hoci je to najkrutejší režim,…

Ľudia majú svojich diktátorov za bohov, ženy si môžu vybrať z 18 účesov,…

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…

Vnuk Slováka z ikonickej fotky: Že je dedo slávny, sme zistili,…

Starý otec, Gusti Popovič prebýva v rodine maliara Ivana Popoviča naďalej. Napriek…

Kaštieľ Betliar odhalil ďalšie dobre ukryté tajomstvo: Reštaurátori…

Moderné technológie reštaurátorom umožňujú objavovať nové…

Bývalý skinhead z Prešova si vzal Rómku: Dnes sa bojím o naše…

Prešovčan Gabi bol zarytým skinheadom. Keď sa odsťahoval od partie do Anglicka,…

Slovenka najprv v USA upratovala domy, teraz hviezdi pred kamerami:…

Sny si plní v samotnej mekke filmu. Aj keď stále bojuje, robí naplno…