Česko – Slovenský Cibula Fest privíta hostí už piatykrát
TASR
TASR

Česko – Slovenský Cibula Fest privíta hostí už piatykrát

Najväčší Česko – Slovenský festival Cibula Fest 2013 privíta v pohraničnej zóne medzi oboma republikami, na letisku v Holíči v dňoch 18. až 20. júla najväčšie hviezdy českej a slovenskej hudobnej scény.

Bratislava 2. júna (TASR) – Najväčší Česko – Slovenský festival Cibula Fest 2013 privíta v pohraničnej zóne medzi oboma republikami, na letisku v Holíči v dňoch 18. až 20. júla najväčšie hviezdy českej a slovenskej hudobnej scény.

Na festival príde aj Kabát. Foto: ACCESS Production

Najväčším ťahákom festivalu, ktorý sa uskutoční piatykrát, bude česká rocková skupina Kabát, ktorá je osemnásobným zlatým slávikom v známej diváckej ankete, aktuálny český zlatý slávik Tomáš Klus, skupina Kryštof s frontmanom Richardom Krajčom, Mandrage či Robert Burian. Po roku sa sem vráti aj košická kapela No Name.

Cibula Fest 2013 bude ešte väčším a lepším, ako minulý rok. Na troch pódiách sa predstaví viac ako 50 interpretov. Novinkou je takzvaná World scéna, kde sa odprezentujú rôzne kultúry z celého sveta. V pohraničnej zóne sa predstaví brazílsky, dominikánsky, španielsky, kubánsky, írsky, ruský a, samozrejme, i slovenský a český folklór, pribudne stan s tanečnou hudbou a dídžejmi, nebude chýbať ani bezplatná zóna Cibula City s rôznymi atrakciami a aktivitami pre všetkých. Samozrejmosťou budú cibuľové špeciality.

"Každý rok sa usilujeme byť väčším a lepším festivalom. Vlani prišlo na Cibula Fest približne 8000 návštevníkov, a to nám vôbec nevyšlo počasie. Tento rok chceme túto latku posunúť nad 10.000. Aj preto padla voľba headlinera festivalu na skupinu Kabát, ktorá je jednou z najlepších rockových kapiel, Tomáš Klus je zase momentálne najlepším spevákom v Česku," povedal pre médiá organizátor festivalu Vladimír Chrenka.

Myšlienka a názov festivalu vznikol na jar roku 2009. Názov je odvodený od zaužívaného označenia obyvateľov mesta Holíč, ktorí sú na Záhorí známi ako "cibulári". Holíčania samotní sú hrdí na toto pomenovanie, a tak vznikla tradícia Cibuľových dní, ktoré usporadúvalo mesto Holíč.

Cieľom festivalu je vytvorenie priestoru pre absolútne každú generáciu a výber hudobného žánru prakticky pre každého. Festival sa koná v priestoroch letiska v uzavretom areáli. Pozostáva z troch veľkých scén zameraných pre patričný žáner. Ako jediný festival na Slovensku a v Čechách je spojený s medzinárodným motorkárskym zrazom.

Festival dáva široký priestor i pre detskú zábavu, aktivitu a zapojenie sa detí do rôznych aktivít a súťaží. Jednou z nich je Záhorácky talent, kde deti základných škôl môžu prejaviť súťažného ducha a predovšetkým svoj talent.

Už ste čítali?

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…