Thajský box: Moravčík s európskym opaskom, vyvliekol z neho \'Snipera\'
TASR
TASR

Thajský box: Moravčík s európskym opaskom, vyvliekol z neho \'Snipera\'

Podľa želania organizátorov, divákov, realizačného tímu i samotného Vladimíra Moravčíka vyvrcholil na banskobystrickom Zimnom štadióne gala večer bojovníkov.

Vladimír Moravčík Foto: TASR/Dušan Hein

Banská Bystrica 2. júna (TASR) - Podľa želania organizátorov, divákov, realizačného tímu i samotného Vladimíra Moravčíka vyvrcholil na banskobystrickom Zimnom štadióne gala večer bojovníkov. Slovenský thajboxer z domáceho Fire Gymu Vladimír Moravčík si poradil s Holanďanom Marcom Piquém a opásal sa európskou relikviou najlepšieho borca starého kontinentu. Dracula vyzrel na Snipera a ako nabádajú prezývky oboch borcov, našiel Holanďanovu tepnu, správne sa zahryzol a vysal z neho všetku energiu.

Vladimír Moravčík sa opäť tým najlepším spôsobom pripomenul, keď päťkolové vyvrcholenie gala večera profiligy Muay Thai zvládol excelentne. Naplnila sa jeho túžba po rehabilitácii a ozdobil sa opaskom európskeho šampióna v hmotnosti do 76,2 kg najprestížnejšej verzie WMC. Pred rokom na rovnakom mieste prehral v 3. kole s Thajčanom Jodsanklaiom, svetový titul o hmotnosť nižšie bolo priveľké sústo, teraz si však pozorne zhodnotil možnosti a zvíťazil na body 3:0 nad Holanďaňom Marcom Piquém. Opäť sa môže usmievať a odvážne plánovať, aj keď si už vo fazóne borca svetovej extratriedy nemusí nič dokazovať.

"Dva týždne pred zápasom som zasa ochorel, neviem, či je to už nejaká moja karma, našťastie prírodná liečba ma dala dokopy," popísal úskalia Vladimír Moravčík. "Bol to teda boj s chorobou i s Piquém. Musel som mať oči na stopkách, aby na mňa nevyletel a nedopadol som ako vlani. Vtedy Jodsanklai zbadal, že niečo so mnou nie je v poriadku a nezaváhal. Začal som zvoľna, postupne pridával a zatlačil Holanďana."

Iná príprava, iný priebeh, tréningy padli na úrodnú pôdu. "Pomohli špecialisti, využil som aj trénera čisto na ruky a možno aj preto som dal Piquého do počítania v závere štvrtého kola," pochvaľoval si Moravčík. "Jedine gong spôsobil, že som dielo skôr neukončil."

Opasok európskeho šampióna doplní zbierku slovenského geniálneho bojovníka. "Mám vitrínku s tromi voľnými políčkami, tento pribudne a keď zaplním aj ďalšie dve, budem definitívne spokojný. Dúfam, že o rok si znovu zaboxujem o svetové WMC," zaželal si Vladimír Moravčík.

Holanďan Piqué hrýzol ako buldog, strieľal hodný svojej prezývky Snipera, no väčšinou slepými nábojmi. "Súper ma trafil, počítali ma a od tohto momentu to bolo nesmierne ťažké," vzdychol si. "Musím Moravčíkovi len zagratulovať. Síce som sa snažil, ale neprerazil, opasok som oprávnene stratil."

Najväčšiu zásluhu na Moravčíkovom víťazstve mal tréner Martin Belák z banskobystrického Fire Gymu. Bol to jeho večer, plný úspechov. "Darilo sa nám, dva mesiace cielenej práce s dril technikami sa prejavili. Veľa z našich chalanov sa po vlaňajšku snažilo očistiť a ukázať, čoho sú schopní."

Martin Belák odhalil čiastočne recept na úspech, Vlada Moravčíka treba hlavne držať pevne za uzdu ako ušľachtilého plnokrvníka. "Poučil sa, ja si neustále myslím, že by mohol zdolať aj Jodsanklaia. Vlado je chalan, ktorého naozaj treba držať na uzde, nie ho naháňať, pretože z nadšenia pramenia chyby. Smelo sa postaví proti hocikomu a bez bázne aj vyhrá, to opäť ukázal, divákom a hlavne sebe, mne osobne už potvrdzovať nič nemusí."

Martina Beláka potešil aj ďalší jeho borec, Vladimír Konský, celkový víťaz o opasok medzinárodného šampióna Youngblood – WMC do 71 kg. "Úvodný zápas bol hrozný z jeho strany, veľmi chcel, v druhom zápase sa uvoľnil, bojoval taktickejšie a výsledok sa prejavil. No a v treťom zápase zdolal Srba Tadiča, borca, o ktorom si myslím, že čoskoro bude mútiť vodu v Európe a vo svete. Zaujímavosťou je, že spolu s partnerským klubom sa aj on chodil k nám učiť thajbox do Fire Gymu."

Ďalšia výzva nemá mantinely. Martin Belák: "Máme ponuku do Thajska, doťahujeme detaily, Vlado sa bude teraz venovať rodine, očakávanému prírastku a dopraje si trochu pauzu. Logický krok sa ponúka, znovu sa snažiť o svetový opasok, či už proti Jodsanklaiovi, alebo proti niekomu inému."

Už ste čítali?

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…