Slovenské volejbalistiky v prvom zápase baráže ME prehrali

V prvom zápase baráže o postup na ME 2013 žien prehrali slovenské volejbalistky v Mogileve s domácim Bieloruskom hladko 0:3.

Mogilev 1. júna (TASR) - V prvom zápase baráže o postup na ME 2013 žien prehrali slovenské volejbalistky v Mogileve s domácim Bieloruskom hladko 0:3. Hrá sa podľa "pohárových" pravidiel Európskej volejbalovej konfederácie (CEV), teda na dve víťazstvá.

V prípade stavu 1:1 na zápasy rozhodne o postupujúcom tzv. zlatý set, ktorý sa odohrá bezprostredne po druhom dueli ako tajbrejk do pätnásť s minimálne dvojbodovým rozdielom na konci.

Odveta je na programe vo štvrtok 6. júna o 19.00 v Aréne Poprad. Víťaz dvojzápasu postúpi na septembrové majstrovstvá Európy, ktoré sa uskutočnia v Nemecku a vo Švajčiarsku.

1. zápas baráže o postup na ME 2013:

Bielorusko - Slovensko 3:0 (19, 10, 17)

Zápas trval: 68 minút, rozhodovali: Aliev (Azer.) a Partiainen (Fín.), 600 divákov.

zostava a body SR: Viestová 2, Soaresová 8, Kuciaková 3, Kóšová 3, Pencová 8, Bramborová 7, libero Valachová (Drobňáková 1, Kubová 1, Dudová 0, Crkoňová 3). Tréner: M. Čada.

Miroslav Čada, tréner SR (zdroj: svf.sk): "Domáce nás v dnešnom zápase prehrali volejbalovo. Boli lepšie nielen na podaní, ale aj v útoku a celkovo v obrane. Od začiatku sme sa ťažko presadzovali proti vysokým blokom a naopak zle sme bránili takmer všetky hráčky. Dnes boli domáce volejbalovejšie a lepšie. Verím, že doma budeme produktívnejší v útoku a pridáme viac blokov."