Topfest oslavuje, fanúšikov privíta už desiatykrát
TASR
TASR

Topfest oslavuje, fanúšikov privíta už desiatykrát

Jubileum oslávi v závere tohto mesiaca najväčší rockový festival Topfest, v dňoch 27. - 29. júna si na letisku v Piešťanoch zapíše už desiaty ročník.

Fanúšikovia českej skupiny Kabát na Topfeste 2010 Foto: TASR

Bratislava/Piešťany 1. júna (TASR) – Jubileum oslávi v závere tohto mesiaca najväčší rockový festival Topfest, v dňoch 27. - 29. júna si na letisku v Piešťanoch zapíše už desiaty ročník. Okrem množstva kvalitných koncertných vystúpení a sprievodného programu pripravil ešte väčší areál ako pred rokom pri jeho premiére na piešťanskom letisku. Tento rok bude rozloha festivalovej plochy až 2 milióny štvorcových metrov.

Headlinerom trojdňového festivalu budú Iron Maiden, okrem nich sa fanúšikovia môžu tešiť aj na kanadskú formáciu Billy Talent, Emira Kusturicu & No Smoking Orchestra, austrálsku skupinu Mystery, španielsku formáciu Ska-P, ale aj glamrockovú legendu zo 70. rokov, skupinu Sweet. Zo susednej Českej republiky sa predstaví aktuálny český zlatý slávik Tomáš Klus, skupiny Čechomor a Maxim Turbulenc. Z domácich interpretov vystúpia DESmod, Horkýže Slíže, Polemic, IMT Smile, Gladiator, Tublatanka, Slobodná Európa, Arzén, Dilemma či Smola a hrušky.

Novinkou bude veľkokapacitné parkovisko

Novinkou, ktorú najviac ocenia motorizovaní fanúšikovia festivalu, bude veľkokapacitné parkovisko na betónovej pristávacej ploche letiska priamo v areáli festivalu, ďalšie parkovisko bude ponúkať možnosť stanovať hneď vedľa svojho auta a chýbať nebude ani možnosť parkovania v stanovom mestečku. Za symbolické jedno euro dostane každý majiteľ vozidla nálepku Topfest, ktorá mu poslúži ako doklad pri vchádzaní a vychádzaní z festivalového areálu.

Parkovacie plochy pre autobusy

Prvýkrát v histórii museli organizátori riešiť aj parkovacie plochy pre autobusy, keďže z takmer celej Východnej Európy sa hlásia zájazdy fanúšikov Iron Maiden, ktorí pricestujú vlastnými autobusmi. "Napriek vysoko pozitívnym ohlasom minuloročného usporiadania festivalu snažili sme sa aj tento rok niektoré logistické prvky ešte vylepšiť, takže verím, že nové kvalitné parkovacie plochy priamo v areáli tomu napomôžu podobne ako ďalšie možnosti na vyžitie aj mimo všetkých troch hudobných pódií," uviedol pre médiá organizátor Dušan Drobný.

Pre tých, ktorí pricestujú hromadnou dopravou, bude od štvrtka do nedele opäť pripravená kyvadlová doprava s trasou Železničná stanica – Kocka – Stanové mestečko, druhá trasa povedie priamo do areálu festivalu. Cestovné bude mať opäť symbolickú hodnotu 0,7 eura. Samozrejmosťou pre všetkých návštevníkov festivalu bude aj tento rok internetové wifi pripojenie zadarmo v celom areáli festivalu, samotné heslo bude dostupné v infopokladniciach.

Už ste čítali?

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…

Rasťo navštívil Severnú Kóreu: Hoci je to najkrutejší režim,…

Ľudia majú svojich diktátorov za bohov, ženy si môžu vybrať z 18 účesov,…

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…

Vnuk Slováka z ikonickej fotky: Že je dedo slávny, sme zistili,…

Starý otec, Gusti Popovič prebýva v rodine maliara Ivana Popoviča naďalej. Napriek…

Kaštieľ Betliar odhalil ďalšie dobre ukryté tajomstvo: Reštaurátori…

Moderné technológie reštaurátorom umožňujú objavovať nové…

Bývalý skinhead z Prešova si vzal Rómku: Dnes sa bojím o naše…

Prešovčan Gabi bol zarytým skinheadom. Keď sa odsťahoval od partie do Anglicka,…

Slovenka najprv v USA upratovala domy, teraz hviezdi pred kamerami:…

Sny si plní v samotnej mekke filmu. Aj keď stále bojuje, robí naplno…