NHL: Tatar asistoval, Detroit zvíťazil v Caroline

Na archívnej snímke Tomáš Tatar
Na archívnej snímke Tomáš Tatar — Foto: TASR AP

Tomáš Tatar asistoval v 17. minúte pri góle Dannyho DeKeysera.

New York 3. februára (TASR) - Slovenský hokejista Tomáš Tatar prispel v noci na sobotu v zámorskej NHL jednou asistenciou k víťazstvu Detroitu 4:1 na ľade Caroliny.

Najvýraznejšou mierou sa pod triumf Red Wings podpísal útočník Darren Helm, ktorý zaznamenal gól a dve asistencie. Český brankár Petr Mrázek sa na výhre podieľal 36 úspešnými zákrokmi. Tatar asistoval v 17. minúte pri góle Dannyho DeKeysera, ktorým obranca "červených krídel" vyrovnal na priebežných 1:1. Pre Tatara to bola desiata asistencia a 22. kanadský bod v prebiehajúcej sezóne NHL. Slovenský krídelník si počas 13:14-minútového pobytu na ľade pripísal aj dva strelecké pokusy a tri plusové body. Pre Hurricanes to bola prvá prehra po troch víťazných stretnutiach.

Výsledky NHL:

Carolina - Detroit 1:4 (TATAR za hostí 0+1), Columbus - San Jose 1:3, Pittsburgh - Washington 7:4, Minnesota - Vegas 5:2