Postrelili ju do hlavy a lekári ju chceli odpojiť od prístrojov. Jej manžel povedal nie a žena sa kompletne uzdravila
Dominika Dobrocká
Dominika Dobrocká

Postrelili ju do hlavy a lekári ju chceli odpojiť od prístrojov. Jej manžel povedal nie a žena sa kompletne uzdravila

Mladá matka a manželka prežila streľbu v Las Vegas. Lekári jej nedávali žiadnu šancu, ona zabojovala a žije.

— Foto: Repro foto YouTube

PHOENIX 3. februára - Mal to byť deň plný osláv. Prišlo však niečo, čo nikto ani v najhoršom sne nečakal. Spojené štáty zažili 1. októbra 2017 najhroznejší masaker vo svojej histórii. Počas hudobného festivalu Route 91 Harvest v Las Vegas sa z ničoho nič začalo strieľať. Útočník bezhlavo strieľal po zabávajúcich sa ľuďoch z protiľahlého hotela. Medzi návštevníkmi bola aj tridsaťročná Jovanna Calzadillasová so svojim manželom Frankom.

Foto: Facebook/Frank Calzadillas

Pár oslavoval Frankov šťastný návrat z misie v Afganistane. V momente, ako sa však spustila streľba, radosť vystriedal boj o život. Jovannu jedna guľka zasiahla do hlavy. Okamžite po príchode záchranárov bola prevezená do nemocnice, kde sa lekári všemožne snažili, aby ju udržali nažive. Mladá žena upadla do kómy a lekári v nemocnici v Las Vegas jej nedávali veľkú šancu na prežitie. Frank si vypočul tú najhoršiu správu. Zranenia boli vážne a prognózy naznačovali, že už Jovanne nič nepomôže.

Manžel a otec ich spoločných detí bol postavený pred to najťažšie rozhodnutie. Bojovať a ešte čakať alebo dať súhlas na odpojenie od prístrojov. Frank pre média prezradil, že sa mu vtedy snívalo o jeho milovanej manželke. „Objala ma, pobozkala a povedala, že bude všetko v poriadku,“ spomína na zlomový okamih Frank. Jovanna sa po 18 dňoch prebrala z kómy a rodina ju 19. októbra previezla do nemocnice vo Phoenixu. V tej dobe nedokázala dýchať bez prístrojov a stav sa nezlepšoval.

Zázraky existujú

Riaditeľka neurorehabilitačnej kliniky Christina Kwasnicaová prezradila, že guľka Jowannu zasiahla do ľavej časti jej mozgu. Lekári ani rodina sa však nevzdávali a za život ženy bojovali. Postupne jej začali znižovať dávky liekov proti bolesti, čo spôsobilo, že Jovanna začala reagovať. Začiatkom novembra už dokázala dýchať sama, nepotrebovala žiadne prístroje. O ďalšie dva týždne sa dokázala sama napiť. Postupne dokázala vďaka robotickému exoskeltu ísť na prechádzku. Manžel sa jej venoval a snažil, aby sa jeho Jovanna naučila všetko odznova.

Foto: Repro foto YouTube

Nedá sa pochybovať, že Jovanna Calzadillasová je bojovníčka. Jej príbeh zaujal aj novinárov, ktorým poskytla svoje prehlásenie, no jednoznačne odmietla akékoľvek otázky. „V októbri minulého roka sa časť môjho ja zmenilo. Navzdory tomu, že už nikdy nebudem rovnaká Jovanna, vrátim sa a budem silná. Moje deti a moja rodina. Nikdy ich neopustím,“ znelo jej odhodlanie vyhlásenie.
 

Už ste čítali?

Archeológovia našli v kostole v Obišovciach zakopaný poklad

Unikátny poklad mincí našli archeológovia v Kostole Ružencovej…

Slovák z Taiwanu o tom, ako si krajina poradila s vírusom: Ak…

Cestovateľ a fotograf Aleš Tvrdý opísal, ako sa s vírusom…

Muž, ktorý porazil koronavírus: Zachovajte pokoj. Závažné na…

Muž, ktorému ako prvému v Nemecku potvrdili nákazu koronavírusom,…

Slovenka žijúca v Singapure nakrútila video, ako krajina bojuje…

Ingrid vo videu uviedla 8 konkrétnych príkladov, ako štát bojuje…

Uznávaný český neurológ: Deti do 3 rokov by sa vôbec nemali…

Mladí ľudia, ktorí trávia viac ako dve hodiny denne na Facebooku, nevedia…

Šéfka Profesie: Ľudia po 50-tke sa nedostanú ani na pohovor.…

Hosťom relácie KRIŽOVATKY s Mariánom Balázsom bola Ivana Molnárová,…

Strávili sme noc v iglu pre bezdomovcov: Jeho výrobcov sa pýtali,…

Hoci sú Vianoce za dverami a väčšina z nás sa teší,…

Zázraky sa dejú! Malému Natymu ste vyzbierali viac peňazí, ako…

Neopísateľná radosť. Ani samotní rodičia spočiatku neverili, že…