Najlepší farmári Slovenska získali ocenenia za svoju prácu
TASR
TASR

Najlepší farmári Slovenska získali ocenenia za svoju prácu

Niekoľko desiatok pestovateľov poľnohospodárskych plodín a chovateľov hospodárskych zvierat si dnes v kaštieli v Oponiciach prevzalo ocenenia za svoju prácu a dosiahnuté výsledky.

Na snímke Miloš Supuk, ocenený za 1. miesto v kategórii chovateľov ošípaných materských a otcovských plemien v roku 2012. Foto: TASR/Henrich Mišovič

Oponice 31. mája (TASR) – Niekoľko desiatok pestovateľov poľnohospodárskych plodín a chovateľov hospodárskych zvierat si dnes v kaštieli v Oponiciach prevzalo ocenenia za svoju prácu a dosiahnuté výsledky.

V poradí deviaty ročník súťaže Naj naše pole a Naj slovenský chov a štvrtý ročník súťaže Naj agromanažér organizujú vydavateľstvá Slovenský chov a Naše pole. Z rúk predstaviteľov poľnohospodárskej obce i štátneho tajomníka Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Štefana Adama si prestížne ocenenie Naj agromanažér 2012 odniesol Milan Mišánik z družstva DAKNA v Námestove.

Oceňovať tých najlepších

Na snímke František Nagy, ocenený za 1. miesto v kategórii génové rezervy koní v roku 2012. Foto: TASR/Henrich Mišovič

Podľa slov predsedu Slovenskej poľnohospodárskej a potravinárskej komory (SPPK) Milana Semančíka sú podobné súťaže pre farmárov a prvovýrobcov veľmi dôležité. "Je potrebné oceňovať tých najlepších. Okrem toho je to podnetné pre každého, kto sa v tomto biznise pohybuje, pretože si môže porovnať svoje dosiahnuté výsledky s výsledkami tých najúspešnejších pestovateľov a chovateľov," skonštatoval.

Ako pripomenul, v súčasnom období je potrebné venovať pozornosť poľnohospodárom, ktorí sa snažia odvádzať kvalitnú prácu aj v sťaženej situácii, keď nedostávajú takú podporu, ako farmári v západných krajinách.

"Je tu to diskriminačné nastavenie podmienok pre podnikanie, z čoho sme značne nervózni, pretože tá nerovnosť v podmienkach je veľká. Samozrejme, že veríme, že sa situácia zlepší a robíme všetko preto, aby sa nám tie podmienky podarilo aspoň zmierniť. Preto že ten stav, ktorý momentálne zažívame, je stavom, ktorý dáva zelenú výrobe a produkcii na západ od nás, to znamená predovšetkým krajinám európskej pätnástky a my sme sa stali doslova odbytiskami pre ich výrobky," povedal Semančík.

Z rúk predstaviteľov poľnohospodárskej obce i štátneho tajomníka Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Štefana Adama si prestížne ocenenie Naj agromanažér 2012 odniesol Milan Mišánik (na snímke) z družstva DAKNA v Námestove. Foto: TASR/Henrich Mišovič

Už ste čítali?

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…