UNLP získala od darcov na plese nový inkubátor a termolôžko
TASR
TASR

UNLP získala od darcov na plese nový inkubátor a termolôžko

Nový inkubátor a termolôžko pribudli novorodeneckému oddeleniu Univerzitnej nemocnice L. Pasteura (UNLP) na Rastislavovej ulici v Košiciach.

UNLP, archívne foto Foto: TASR/František Iván

Košice 30. mája (TASR) – Nový inkubátor a termolôžko pribudli novorodeneckému oddeleniu Univerzitnej nemocnice L. Pasteura (UNLP) na Rastislavovej ulici v Košiciach. Zakúpili ho z výťažku januárového charitatívneho plesu UNLP, na ktorom sa vyzbieralo 17.045 eur.

Prístroje dnes na oddelení slávnostne odovzdal riaditeľ nemocnice Ladislav Rosocha. "Charitatívny ples sme organizovali prvýkrát a bol som veľmi milo prekvapený vyzbieranou sumou," povedal pre novinárov. Nemocnica by chcela v organizovaní takýchto charitatívnych akcií, ktoré pomôžu získať potrebné prístroje, pokračovať.

Primárka neonatologického oddelenia Božena Pšeničková konštatovala, že potrebná je stála modernizácia zdravotníckej prístrojovej techniky. Dar rozšíril počet ich inkubátorov na päť a termolôžok na tri. "Inkubátor slúži pre starostlivosť o novorodencov s nízkou pôrodnou hmotnosťou, ako aj zrelých novorodencov s problémami," vysvetlila. Termolôžko je ďalšie zariadenie na monitorovanie a starostlivosť o novorodencov, ktorí majú po pôrode ťažkosti. "Dúfame, že ďalšie plesy nám opäť niečo malé donesú," dodala s úsmevom.

V súvislosti s policajnými zisteniami o manipulácii miliónového tendra na budovaný monoblok urgentného príjmu nemocnice Rosocha pre TASR zopakoval, že stredajšia (29. júna) správa ho prekvapila a nemocnica nemá v prípade oficiálne informácie. Stavebná časť prác podľa neho pokračuje v poriadku a v septembri by mala byť ukončená. Riaditeľ je presvedčený, že projekt z eurofondov za vyše 26 miliónov eur sa napriek kauze podarí dokončiť.

Verejné obstarávanie pre nemocnicu zabezpečovala firma Pro Tender, víťazom na dodávku prác sa vlani za bývalého vedenia nemocnice stala spoločnosť PKB Invest. "Konateľ obchodnej spoločnosti Ján B. s pomocou člena predstavenstva Milana D. mali dohodnúť podmienky verejnej súťaže tak, aby sa stala víťazom konkrétna osoba. Ďalší obvinený, Peter H., odborne spôsobilý za realizáciu postupu pri verejnom obstarávaní nemocnice, vedel o tejto dohode a napriek tomu mal porušiť princípy rovnakého zaobchádzania a nediskriminácie uchádzačov podľa zákona o verejnom obstarávaní," informovala polícia.

Už ste čítali?

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…