Rybáriková mala skvelý úvod s Kuznecovovou, Ruske napokon podľahla

Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková neuspela v 2. kole dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros v Paríži.

Magdaléna Rybáriková Foto: TASR/AP

Paríž 27. mája (TASR) - Slovenská tenistka Magdaléna Rybáriková neuspela v 2. kole dvojhry na grandslamovom turnaji Roland Garros v Paríži. Napriek skvelému úvodu prehrala so šampiónkou z roku 2009 Ruskou Svetlanou Kuznecovovou v troch setoch 6:1, 2:6 a 2:6. Zverenka trénera Petra Hubera neodplatila súperke parížsku prehru z roku 2011. Pod Eiffelovkou vyrovnala svoje doterajšie singlové maximum z rokov 2008, 2009 a 2010.

Rybáriková v úvodnom sete duelu s Kuznecovovou na dvorci dominovala, trikrát prelomila podanie súperky a získala ho jasne vo svoj prospech. Po prvom servise stratila iba štyri loptičky. V druhom dejstve Kuznecovová zlepšila podanie i returny, od stavu 2:2 získala štyri gemy v rade a dostala sa na koňa. Na začiatku rozhodujúceho setu si po rýchlom brejku vybudovala náskok 3:0 a zápas už dotiahla do úspešného konca.

Rybáriková bola po prehre sklamaná. "Prvý set som začala veľmi dobre. Ona bola taká stuhnutá, čakala asi, že to pôjde jednoduchšie. V prvom sete som hrala naozaj skvele, všetko mi vychádzalo, no vedela som, že to bude ešte ťažké. Kuznecka hrá najmä na Roland Garros výborne, čo sa s pribúdajúcimi minútami aj potvrdilo. Kľúčový bol zrejme šiesty gem v druhom sete, keď som si prehrala servis. Potom som zostala akási zaskočená. V treťom sete som v druhom geme nevyužila vedenie 40:0, súperka ma brejkla a už to dotiahla do víťazného konca. Bol to kvalitný zápas plný pekných výmen, takmer v každom geme bola zhoda. Výsledok druhého a tretieho setu je dosť skresľujúci," povedala v konferenčnom hovore so slovenskými médiami Rybáriková, ktorá sa už teší na obľúbenú trávu. Pred Wimbledonom absolvuje turnaje WTA v Birminghame a Eastbourne.