Nové Očné centrum slúži pacientom nemocnice v Malackách
TASR
TASR

Nové Očné centrum slúži pacientom nemocnice v Malackách

Moderné očné centrum so špičkovými odborníkmi, kvalitná prístrojová technika, či skrátenie čakacích lehôt na vyšetrenia.

Ilustračné foto Foto: TASR

Malacky 29. mája (TASR) – Moderné očné centrum so špičkovými odborníkmi, kvalitná prístrojová technika, či skrátenie čakacích lehôt na vyšetrenia. To všetko je k dispozícii pacientom celého regiónu Záhorie v rozšírenom Očnom centre Nemocnice Malacky, ktoré sa špecializuje na chirurgickú liečbu sivého zákalu.

Rozšírenie priestorových, odborných i technických kapacít pri diagnostike a liečbe oka o druhú ambulanciu s odborníkom prinesie pacientom podstatné skrátenie čakania na vyšetrenia. Viac termínov tak bude k dispozícii aj pre operácie sivého zákalu, za ktorou by Záhoráci museli cestovať najbližšie do Bratislavy alebo iných regiónov.

„Operácie oka patria k tým, ktoré nevyžadujú zdĺhavú hospitalizáciu, ako to bolo v minulosti. Väčšina z nich sa teraz realizuje v rámci jednodňovej chirurgie, odstránenie sivého zákalu patrí k najbezpečnejším a najúčinnejším metódam. Som rada, že sme túto možnosť, ktorá nepochybne zvýši kvalitu života, mohli v ešte väčšom rozsahu priniesť obyvateľom regiónu Záhorie. Výhodou nášho centra je tiež fakt, že ak by sa aj čokoľvek stalo, pacient okamžite dostáva zázemie a servis v rozsahu nemocnice, nielen ambulancie, kde sa zákrok vo všeobecnosti vykonáva,“ priblížila očná lekárka Anna Belačková.

Operácia sivého zákalu vrátane prípravy pacienta pred samotným chirurgickým zákrokom trvá približne 20 minút, po jej skončení odchádza domov. "Predchádza mu dvoj až trojhodinová odborná konzultácia, v rámci ktorej sa pacient oboznámi so všetkými podrobnosťami a po dohode s odborníkom si vyberie novú umelú šošovku. Tá nahradí vlastnú, poškodenú. Po kontrole na druhý deň môže človek vykonávať ľahkú pracovnú činnosť a nenáročný pohyb, po troch týždňoch je schopný plnohodnotne sa vrátiť do normálneho života vrátane práce, záľub, či športu," doplnila Zuzana Kovaľová zo spoločnosti Medirex Group, pod ktorú Nemocnica v Malackách organizačne spadá.

Už ste čítali?

Jusufova rodina zmenila Šamorín na hlavné mesto zmrzliny: Práškové…

Vraví sa, že Juhoslovania sú všade. Niektorí Šamorínčania…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na…

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…

Východniarov lieči tento usmievavý lekár z Kene: Ľudia sú tu…

Kipchanga Chemwotei Sakong pre známych jednoducho Kip. O Slovensku dlho nič nevedel.…

Pavol Croft je slovenský Indiana Jones. Nechcelo sa mu stáť…

K histórii a umeniu mal Pavol Croft vždy blízko. Preto si ich vybral…

Aj keď je úplne nevidiaca, učí na strednej škole: Študenti sa…

Odmalička snívala o tom, že sa bude predvádzať na javisku. Košičanka…

Byt v úplnom centre Bratislavy vymenili za šťastie na dedine:…

Nie všetky pokrokové projekty začínajú výpoveďou v korporáte.…

Práca v banke ju už nenapĺňala, pustila sa do výroby ženských…

Práca v banke si vyžaduje biznis oblečenie. Dobre o tom vedela už počas vysokej…

Pre koronu prišiel o prácu, tak piekol veterníky pre záchranárov.…

Keď prišiel Matúšov kolega s nápadom piecť koláče…