Slovan zvíťazil doma nad Magnitogorskom 4:3

Na snímke gólová radosť hráčov Slovana, zľava Simon Després, Patrik Lamper, Nick Ebert a Andrej Šťastný (Slovan) v zápase Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) Slovan Bratislava - Metallurg Magnitogorsk 9. januára 2018 v Bratislave. — Foto: TASR/Michal Svítok

V tabuľke Západnej konferencie im patrí 12. priečka, na ôsmy Čerepovec strácajú 23 bodov.

Bratislava 9. januára (TASR) - Hokejisti Slovana Bratislava zvíťazili v utorok na domácom ľade v KHL nad Metallurgom Magnitogorsk 4:3 a pripísali si tretie víťazstvo z uplynulých štyroch zápasov. V tabuľke Západnej konferencie im patrí 12. priečka, na ôsmy Čerepovec strácajú 23 bodov. Do konca sezóny čaká na "belasých" ešte osem zápasov, v ktorých môžu získať maximálne 24 bodov.

Zverenci trénera Eduarda Zankovca sa pred šesťzápasovým výjazdom, ktorý bude prerušený olympijskou prestávkou, rozlúčia s domácimi divákmi vo štvrtok 11. januára o 19.00 h, keď privítajú Traktor Čeľabinsk.

Slovan sa favorita nezľakol, proti vlaňajšiemu finalistovi Gagarinovho pohára začal svižne. Hra bola od úvodu veľmi vyrovnaná, ako prvý musel zasahovať Košečkin po strele Sersena. Na druhej strane vychytal Štěpánek Wolského, ktorý sa predral do šance až pred bránkovisko. V 9. minúte vystrelil od modrej čiary Ebert a odrazený puk dostal do siete Juraj Mikúš. Očividne zaskočení hostia mohli vzápätí prehrávať už o dva góly, ale Buchtele v ďalšej šanci sám pred Košečkinom neuspel. Aktivitu Slovana potom umocnil faul hostí, po strieľanej prihrávke Genowaya mieril Ebert iba do brankára. Strelecká prevaha "belasých" narastala, ale stav sa do konca prvej tretiny nezmenil.

Na začiatku druhej tretiny bol vylúčený obranca Barker, hráči Metallurgu vyslali na bránku niekoľko striel, ale bez efektu. Hostia zapli na vyššie obrátky aj pri rovnovážnom počte, ale v 27. minúte krásnou strelou švihom prekonal Košečkina Nick Ebert. Vzápätí hostia v presilovke znížili na 1:2 po strele Wolského, ale o ďalších 22 sekúnd vrátil Slovanu dvojgólový náskok Marek Sloboda. Magnitogorsk zareagoval výmenou brankárov a zvýšenou aktivitou. Tú umocnila ďalšia početná výhoda hostí, ale po jej skončení spálil ďalšiu veľkú šancu Sloboda. V tomto čase sa hral otvorený hokej, obe mužstvá sa púšťali nebojácne do útoku, Slovan si napokon do konca druhej tretiny vypracoval trojgólové vedenie. V presilovke sa presadil Zach Boychuk. V samom závere ešte Štěpánka zachránila žŕdka jeho bránky.

V treťom dejstve boli hostia od začiatku strelecky aktívnejší, mali prevahu, ale Slovan hral aj naďalej veľmi nebojácne a zbytočne neodhadzoval puky. Šance hostí mali najskôr Bereglazov a po ňom aj Moziakin, ale Štěpánek opäť predviedol svoje umenie. V 51. minúte ho napokon prekonal Bobrjašov a "belasí" následne inkasovali v oslabení po strele Ellisona. Tlak hostí narastal, no Slovan si už do konca zápasu ustrážili svoje vedenie.

KHL - základná časť:

Slovan Bratislava - Metallurg Magnitogorsk 4:3 (1:0, 3:1, 0:2)

Góly: 9. Mikúš, 27. Ebert (Garbutt), 29. Sloboda (Ebert, Šerbatov), 38. Boychuk (Mikúš, Řepík) – 28. Wolski (Lee, Kovář), 51. Bobrjašov, 55. Ellison (Wolski, Mozjakin). Rozhodovali: Ansons (Lot.), Hofman – Šalagin, Šišlo (všetci Rus.), vylúčenia: 7:6 na 2 min, navyše Boychuk 10 min za nešportové správanie, presilovky: 1:3, oslabenia: 0:0, 6651 divákov.

zostavy:

Slovan Bratislava: Štepánek – Meszároš, Sersen, Ebert, Després, Voráček, Švarný, Bačík – Řepík, Genoway, Kašpar – Mikúš, Šerbatov, Buchtele – Lamper, Šťastný, Skalický – Sloboda, Sádecký, Garbutt

Metallurg Magnitogorsk: Košečkin (29. Samsonov) – Lee, Biriukov, Tereščenko, Bobriašov, Bereglazov, Denisov, Igošev – Wolski, Kovář, Moziakin – Timkin, Ellison, Kokarev – Čibisov, Osala, Šenfeld – Boltanov, Kaletnik, Platonov – Švyriov

Hlasy po zápase:

Marek Sloboda, útočník Slovana: "Som rád, že sme zvíťazili proti takému silnému súperovi. Podali sme kolektívny výkon od brankára až po posledného hráča. Teší ma, že som k víťazstvu pomohol gólom, sníval som o takomto niečom celý život."

Juraj Mikúš, útočník Slovana: "Výhra proti takémuto súperovi teší. Magnitogorsk hral otvorenejší hokej ako CSKA, čo nám vyhovovalo."

Ďalšie výsledky:

Amur Chabarovsk - Barys Astana 3:1 (0:0, 1:0, 2:1)

Góly: 31. Kolář, 43. Goroškov, 44. Berďukov - 42. Dallman

Admiral Vladivostok - Jugra Chanty-Mansijsk 2:1 (0:1, 1:0, 1:0)

Góly: 35. Vicharov, 54. Glazkov - 16. Koroľov

CSKA Moskva – Avtomobilist Jekaterinburg 4:3 (1:2, 1:0, 2:1)

Góly: 18. Grigorenko, 40. Šumakov, 44. Ničuškin, 55. Telegin – 12. Milovzorov, 19. Golyšev, 58. Golyšev

Dinamo Minsk – Lokomotiv Jaroslavľ 1:3 (0:0, 1:1, 0:2)

Góly: 5. Howden – 29. Kronwall, 47. Kadejkin, 60. Talbot

Jokerit Helsinki – Traktor Čeljabinsk 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)

Góly: 1. O'Neill, 40. Jormakka, 47. Jensen

SKA Petrohrad - Červená hviezda Kchun-lun 4:2 (2:2, 1:0, 1:0)

Góly: 9. Plotnikov, 12. Gusev, 36. Prochorkin, 59. Plotnikov – 3. Beck, 13. Kane

Víťaz Podoľsk – Lada Togliatti 5:1 (2:0, 2:1, 1:0)

Góly: 11. Makejev, 14. Lazarev, 28. Horák, 37. Nikulin, 46. Švec-Rogovoj – 39. Harper