Pink zlomí rekord slávnej Rod Laver Areny v Melbourne
SITA
SITA

Pink zlomí rekord slávnej Rod Laver Areny v Melbourne

Tridsaťtriročná speváčka sa v metropole Austrálie ukáže v rámci aktuálneho The Truth About Love Tour celkovo osemnásťkrát, čo bude novým rekordom.

BRATISLAVA 28. mája - Americká speváčka Pink sa až osemnásťkrát predstaví naživo v slávnej tenisovej a koncertnej hale Rod Laver Arena, ktorá sa nachádza v austrálskom Melbourne.

Prekoná tak vlastný rekord, keď v rámci Funhouse Tour vystúpila v tejto aréne s kapacitou približne 15-tisíc ľudí dovedna sedemnásťkrát. Tridsaťtriročná speváčka sa v metropole Austrálie ukáže v rámci aktuálneho The Truth About Love Tour.

Okrem Melbourne sa od 25. júna do 8. septembra predstaví aj v Perthe, Adelaide, Brisbane a Sydney. Celkovo absolvuje 46 koncertov, na ktoré predala už viac než pol milióna vstupeniek. Len na jej vystúpenia v Melbourne sa predalo viac než 200-tisíc lístkov.

Aj keď sú tieto čísla ohromujúce, Pink neprekoná rekord Funhouse Tour z roku 2009. V rámci tejto šnúry mala v Austrálii až 58 koncertov, na ktoré predala viac ako 650-tisíc lístkov. Žiadnemu inému sólovému interpretovi sa toto číslo dodnes nepodarilo prekonať.

Speváčka Pink

Pink, vlastným menom Alecia Beth Moore, sa narodila v Pensylvánii. Hudobnú kariéru rozbehla v dievčenskej skupine Choice. Po jej rozpade sa dala na sólovú dráhu a začala pracovať na prvej sólovej štúdiovke Can't Take Me Home (2000).

Nasledovali nahrávky Missundaztood (2001), Try This (2003), I'm Not Dead (2006), Funhouse (2008) a zatiaľ posledný album The Truth About Love (2012). Medzi jej najznámejšie hity patria skladby There You Go, Get the Party Started, Just Like a Pill, Who Knew, U + Ur Hand, So What, Raise Your Glass, Fuckin' Perfect či Just Give Me a Reason.

Trojnásobnú držiteľku Grammy magazín Billboard v roku 2009 zaradil na čelo rebríčka najlepších popových interpretov a interpretiek desaťročia a podľa magazínu Forbes bola speváčka, ktorá celkovo predala vyše 40 miliónov albumov a 70 miliónov singlov, 27. najvplyvnejšou celebritou sveta roku 2010. Dcérku Willow Sage priviedla na svet v júni 2011. S jej otcom Careym Hartom sa zosobášila v januári 2006 v Kostarike.

Informácie pochádzajú z webstránok billboard.com, thetruthaboutlovetour.com a archívu agentúry SITA.

Už ste čítali?

Keď začal Milan maľovať, svoj pôvod tajil, lebo sa bál reakcií…

Keď odhalil svoje meno a pôvod, v priebehu jedného večera stratil na…

Rasťo navštívil Severnú Kóreu: Hoci je to najkrutejší režim,…

Ľudia majú svojich diktátorov za bohov, ženy si môžu vybrať z 18 účesov,…

Lucie pečie hotové majstrovské diela: Na začiatku som bojovala,…

Je mladá, krásna a úspešná. Na konte má viacero…

Jej mladšia dcéra vyhrala MasterChef, staršia má detskú mozgovú…

Zdravotný stav Paulínky denne núti jej rodičov riešiť inkontinenciu,…

Vnuk Slováka z ikonickej fotky: Že je dedo slávny, sme zistili,…

Starý otec, Gusti Popovič prebýva v rodine maliara Ivana Popoviča naďalej. Napriek…

Kaštieľ Betliar odhalil ďalšie dobre ukryté tajomstvo: Reštaurátori…

Moderné technológie reštaurátorom umožňujú objavovať nové…

Bývalý skinhead z Prešova si vzal Rómku: Dnes sa bojím o naše…

Prešovčan Gabi bol zarytým skinheadom. Keď sa odsťahoval od partie do Anglicka,…

Slovenka najprv v USA upratovala domy, teraz hviezdi pred kamerami:…

Sny si plní v samotnej mekke filmu. Aj keď stále bojuje, robí naplno…