Petra Vlhová skončila v obrovskom slalome deviata

Na snímke slovenská lyžiarka Petra Vlhová v cieli 2. kola obrovského slalomu Svetového pohára žien v slovinskej Kranjskej Gore 6. januára 2018. — Foto: TASR Martin Baumann

V slovinskej Kranjskej Gore zvíťazila Američanka Mikaela Shiffrinová s náskokom 31 stotín sekundy pred druhou Francúzkou Tessou Worleyovou.

Kranjska Gora 6. januára (TASR) - Slovenská lyžiarka Petra Vlhová skončila deviata v sobotňajšom obrovskom slalome Svetového pohára. V slovinskej Kranjskej Gore zvíťazila Američanka Mikaela Shiffrinová s náskokom 31 stotín sekundy pred druhou Francúzkou Tessou Worleyovou. Tretie miesto obsadila talianska lyžiarka Soffia Goggiová (+0,91).

Vlhová mala po 1. kole, ktoré pripravil francúzsky tréner a manžel Veroniky Velez-Zuzulovej Romain Velez, odstup 2,23 s na vedúcu Shiffrinovú a zaradila sa na 14. miesto. V druhom kole si svoju pozíciu o päť miest vylepšila a so stratou 1,51 s na víťaznú Američanku skončila na 9. mieste. Ďalšia slovenská reprezentantka Barbara Kantorová nedokončila prvé kolo.