Dobré noviny
Chystá sa výberové konanie na pridelenie frekvencií v pásme 450 MHz
TASR
TASR

Chystá sa výberové konanie na pridelenie frekvencií v pásme 450 MHz

Ilustračné foto.
Ilustračné foto. — Foto: TASR/AP

Tieto frekvencie boli v roku 2000 pridelené spoločnosti EuroTel Bratislava, v súčasnosti spoločnosti Slovak Telekom. V roku 2017 sa spoločnosť vzdala práva na používanie týchto frekvencií.

Bratislava 19. decembra (TASR) - Úrad pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb (RÚ) pripravuje vyhlásenie výberového konania na pridelenie frekvencií vo frekvenčnom pásme 450 MHz. Podľa hovorcu úradu Romana Vavra chce však RÚ v pripravovanom procese tohto výberového konania dosiahnuť maximálnu mieru transparentnosti, spravodlivosti, nediskriminácie a zaistiť efektívne využívanie frekvenčného spektra. Preto otvára v tejto veci verejnú konzultáciu.

"Záujemcovia môžu prispieť do verejnej konzultácie v elektronickej forme do 22. januára 2018," opísal Vavro. A to s označením "450 MHz – verejná konzultácia" na adresu e-podatelna@teleoff.gov.sk.

Tieto frekvencie boli v roku 2000 pridelené spoločnosti EuroTel Bratislava, v súčasnosti spoločnosti Slovak Telekom. A to s platnosťou do 30. augusta 2011, neskôr však bola doba platnosti povolenia predĺžená do 31. augusta 2021 a následne do 31. decembra 2025.

"V roku 2017 sa spoločnosť Slovak Telekom ako držiteľ individuálneho povolenia vzdala svojho práva na používanie týchto frekvencií," opísal hovorca. Úrad pritom podľa jeho slov v záujme podpory nových druhov technológií zvažuje rozšírenie úseku aktuálne určeného pre verejnú rádiotelefónnu službu na ucelený duplexný blok. "Snahou RÚ je nastavenie podmienok výberového konania tak, aby sa o ponúkané frekvencie mohol uchádzať každý záujemca, ktorý plánuje budovanie širokopásmovej prístupovej siete," uviedol Vavro.

Už ste čítali?

List od neznámeho dievčaťa zmenil jeho život. Slovák Marián sa vo Vietname zaľúbil a našiel cestu ku káve

Mal som asi naivnú predstavu, že ľudia, čo robia s kávou, sú bohatí, spomína…

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…

Všeobecná lekárka Etela Janeková nezavrela ambulanciu ani na jediný deň: denne ošetrí 120 pacientov

MUDr. Etela Janeková, PhD. od začiatku pandémie nezavrela svoju ambulanciu ani…