Nemeckými Športovcami roka 2017 sa stali Rydzek a Dahlmeierová

Na archívnej snímke Johannes Rydzek
Na archívnej snímke Johannes Rydzek — Foto: TASR/AP

Baden-Baden 18. decembra (TASR) - Biatlonistka Laura Dahlmeierová a združenár Johannes Rydzek sa prvýkrát stali Športovcami roka 2017 v Nemecku. Najlepším nemeckým tímom v novinárskej ankete sa druhýkrát za sebou stali plážové volejbalistky Laura Ludwigová a Kira Walkenhorstová.

Na slávnostnom vyhlásení ankety v Baden-Badene sa zúčastnilo vyše 700 hostí. V ankete hlasovali zástupcovia vyše 1300 športových médií v krajine. Všetci víťazi sú úradujúci majstri sveta.

Dvadsaťštyriročná Dahlmeierová bola v roku 2016 druhá za tenistkou Angelique Kerberovou. Na trón ju teraz katapultovalo 5 zlatých a jedna strieborná medaila z MS a celkový triumf vo Svetovom pohári.

Rydzek na druhé miesto odsunul majstra sveta v triatlone Patricka Langeho a majstra sveta v oštepe Johannesa Vettera. Nemeckí futbalisti skončili v ankete tímov až na piatom mieste, hoci vyhrali Pohár konfederácií FIFA.