Hellas Verona zaskočil milánske AC, favorita zdolal 3:0

Brankár AC Miláno Gianluigi Donnarumma (vľavo) kráča na ihrisku so spoluhráčmi vo futbalovom zápase talianskej ligy Serie A Hellas Verona – AC Miláno na štadióne vo Verone 17. decembra 2017. — Foto: TASR/AP

Domáci bojujúci o holé prežitie v najvyššej súťaži zaskočili jasného favorita už v 24. minúte, keď po rohu poslal loptu hlavou do bránky Antonio Caracciolo.

Rím 17. decembra (TASR) – V úvodnom nedeľnom zápase 17. kola talianskej futbalovej Serie A zdolal Hellas Verona svojom ihrisku AC Miláno hladko 3:0. Domáci bojujúci o holé prežitie v najvyššej súťaži zaskočili jasného favorita už v 24. minúte, keď po rohu poslal loptu hlavou do bránky Antonio Caracciolo.

V nervóznom prvom polčase poznačenom množstvom ošetrovaní sa hosťom nepodarilo premeniť ani jednu zo šancí. V úvode druhého dejstva zvýšil strelou k ľavej žrdi Moise Kean a v 77. minúte prišiel rýchly brejk Hellasu s gólovou koncovkou Daniela Bessu.