Listopadová nepostúpila do finále na 50 m znak na ME v Kodani

Na snímke slovenská reprezentantka Katarína Listopadová
Na snímke slovenská reprezentantka Katarína Listopadová — Foto: TASR/Branislav Račko

Prvú zlatú medailu vo finálovom bloku predposledného dňa šampionátu získala na 100 m prsia Litovčanka Ruta Meilutyteová.

Kodaň 16. decembra (TASR) - Slovenská plavkyňa Katarína Listopadová sa na ME v krátkom bazéne v Kodani neprebojovala do finále na 50 m znak. V sobotňajšom podvečernom semifinále dosiahla 13. najrýchlejší čas 26,95 sekundy.

V porovnaní s predpoludňajšími rozplavbami sa zlepšila o vyše 30 stotín, v silnej konkurencii to však nestačilo na postup medzi elitnú osmičku. Najlepší čas zaplávala podľa očakávania Maďarka Katinka Hosszúová, ktorá vyhrala druhé semifinále za 26,26.

Prvú zlatú medailu vo finálovom bloku predposledného dňa šampionátu získala na 100 m prsia Litovčanka Ruta Meilutyteová. Disciplína 200 m polohové preteky sa stala korisťou Hoszzúovej (2:04,43), ktorá s výrazným náskokom nechala za sebou striebornú krajanku Evelyn Verrasztovú.