City vyhralo nad United, na čele majú už 11-bodový náskok

Futbalista Manchestru City David Silva (vpravo) sa teší po strelení gólu v zápase 16. kola anglickej Premier LeagueManchester United - Manchester City v Manchesteri 10. decembra 2017. FOTO TASR /AP — Foto: TASR/AP

Zverenci futbalového trénera Pepa Guardiolu získali v doterajšom priebehu ligy až 46 z celkového počtu 48 bodov

Londýn 10. decembra (TASR) - V 16. kole anglickej Premier League zvíťazili futbalisti Manchestru City na štadióne mestského rivala United 2:1. Na čele tabuľky pred ním zvýšili náskok už na jedenásť bodov.

Prvý polčas vyznel v prospech aktívnejších "Citizens", ktorých poslal do vedenia v 43. minúte uzdravený David Silva, no v nadstavenom čase vyrovnal Marcus Rashford. V 54. minúte zariadil triumf hostí argentínsky stopér Nicolas Otamendi, ktorý sa najlepšie zorientoval v šestnástke "červených diablov" a po zlom odkope jedného z domácich hráčov prekonal Davida de Geu - 1:2. Zverenci trénera Pepa Guardiolu získali v doterajšom priebehu ligy až 46 z celkového počtu 48 bodov a po necelej polsezóne majú nakročené k zisku majstrovskej trofeje.

V úvodnom nedeľňajšom zápase remizoval Southampton s Arsenalom Londýn 1:1. Hosťujúci "kanonieri" zachránili aspoň bod v závere duelu zásluhou gólu francúzskeho útočníka Oliviera Girouda.

Rovnakým výsledkom 1:1 sa skončilo aj liverpoolske derby medzi FC a Evertonom. Hostia prehrávali na Anfield Road po góle Egypťana Mohameda Salaha, prečkali však obrovský tlak "The Reds" a v 76. minúte zariadil z jedenástky deľbu bodov Wayne Rooney.

Manchester United - Manchester City 1:2 (1:1)

Góly: 45.+2 Rashford - 43. Silva, 54. Otamendi

FC Southampton - Arsenal Londýn 1:1 (1:0)

Góly: 3. Austin - 88. Giroud

FC Liverpool - FC Everton 1:1 (1:0)

Góly: 42. Salah - 76. Rooney (z 11 m)