Dobré noviny
Zamestnanci nemocnice v Leviciach podporili útulok pre bezdomovcov
TASR
TASR

Zamestnanci nemocnice v Leviciach podporili útulok pre bezdomovcov

Ilustračné foto/span> <em>Foto: TASR/Tomáš Doboš</em><div class=
">
Ilustračné foto/span> Foto: TASR/Tomáš Doboš

Spoločnými silami sa im podarilo vyzbierať viac ako 300 kilogramov šatstva, obuvi, hračiek a školských potrieb.

Levice 10. decembra (TASR) - Nemocnica Levice sa pripojila k druhému ročníku vianočnej charitatívnej pomoci, ktorú Nadácia Agel pravidelne organizuje v desiatich zdravotníckych zariadeniach po celom Slovensku. Ako TASR informovala Alžbeta Sivá, tlačová hovorkyňa spoločnosti Agel SK, ktorá nemocnicu riadi, do vianočnej zbierky šatstva prispeli zamestnanci nemocnice po prvýkrát.

Spoločnými silami sa im podarilo vyzbierať viac ako 300 kilogramov šatstva, obuvi, hračiek a školských potrieb. "Zamestnanci levickej nemocnice a ich rodiny prejavili dobrú vôľu a zapojili sa do zbierky šatstva, aby podali pomocnú ruku ľuďom v ťažkej životnej situácii. Odevy pre deti aj dospelých, uteráky, posteľná bielizeň, hračky, športové potreby putovali do miestneho útulku pre bezdomovcov," povedala Sivá.

V miestnom útulku prebývajú nielen bezdomovci, ale väčšinu tvoria ženy so školopovinnými deťmi. "Tie sa v núdzi ocitli z rôznych dôvodov. V zmesi ich problémov prevládajú ekonomicko-sociálne. Veľký podiel na tom, že sa ocitli na pokraji chudoby, je možné pripísať i medziľudským vzťahom," dodala hovorkyňa.

"Vďaka patrí zamestnancom nemocnice za ich ochotu a spoločenskú angažovanosť. Sme naozaj veľmi radi, ak sa nájdu ľudia s veľkým srdcom a chuťou podporiť ľudí bez domova alebo zo sociálne slabších podmienok. Obzvlášť nás teší podaná pomocná ruka matkám s deťmi. Budeme radi, ak spolupráca s nadáciou pretrvá, poprípade ju v budúcnosti rozšírime," uviedla Csilla Szaboová, sociálna pracovníčka z útulku pre bezdomovcov.

Útulok pôsobí v rámci celého levického okresu, odborné činnosti v ňom zastrešujú dve sociálne pracovníčky. "V budúcnosti by radi zviditeľnili aktivity, ktoré sa dotýkajú ľudí z okrajových vrstiev v spoločnosti. Podľa ich slov pribúda čoraz viac odkázaných na sociálnu pomoc. Nemocnica Levice už avizuje, že sa do charitatívnej činnosti opätovne zapojí. Zdravotníci veria, že v budúcom roku do vianočnej charity prispeje ešte viac ľudí, ako to bolo v úvodnom ročníku," uzavrela Sivá.

SLEDUJTE POZITÍVNE SPRÁVY Z NITRIANSKEHO KRAJA NA FACEBOOKU!

Už ste čítali?

Namiesto stužkovej jej pripravovali pohreb. Barborka si nestihla splniť veľký sen, no darovala život

Počas svojho krátkeho života bola anjelik, ktorý všade rozdával…

List od neznámeho dievčaťa zmenil jeho život. Slovák Marián sa vo Vietname zaľúbil a našiel cestu ku káve

Mal som asi naivnú predstavu, že ľudia, čo robia s kávou, sú bohatí, spomína…

Lesník Miroslav Ondruš stál zoči-voči bojujúcim medveďom: Keď odišli, zachvátila ma poľovnícka triaška

Medvedica zaútočila na medveďa a ten sa dlho spamätával z toho, čo sa vlastne…

Nikdy nezabudne, ako na pláži uvidel krásnu Slovenku. Mario Cimarro spoznal Broňu po mnohých omyloch

Pozrela sa na mňa s tými svojimi úžasnými modrými očami, až sa…