Hokejisti Slovana Bratislava prehrali v KHL na ľade Spartaka Moskva

Ilustračný záber.
Ilustračný záber. — Foto: TASR/Pavel Neubauer

Súperovi podľahli vysoko 2:8.

Moskva 9. decembra (TASR) - Hokejisti Slovana Bratislava prehrali v sobotňajšom zápase Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL) na ľade Spartaka Moskva vysoko 2:8. Vo svojom štvrtom zápase na tripe na klziskách súperov sa opäť k bodom ani len nepriblížili a v tabuľke Západnej konferencie zostali na predposlednej 12. priečke. Na miestenku v play off strácajú už 20 bodov. V poslednom zápase súčasného tripu sa predstavia v pondelok 11. decembra o 17.30 h na ľade Dinama Minsk.

KHL - sumár:

Spartak Moskva - Slovan Bratislava 8:2 (2:1, 2:0, 4:1)

Góly: 4. Leščenko (Kalinin, Stoa), 20. Kalinin (Leščenko, Radil), 29. Osipov (Chochlačov), 40. Osipov (Podšendialov, Chochlačov), 41. Radil (Leščenko, Stoa), 42. Černych (Osipov, Chochlačov), 50. Stoa (Leščenko, Kulik), 57. Kuznecov (Tatalujev) - 17. Genoway (Després, Kašpar), 56. Skalický (Genoway). Rozhodovali: Odinš, Gamalej – Bersenjov, Judin, vylúčení: 3:6 na 2 min., navyše Šťastný 5+DKZ, presilovky: 4:0, oslabenia 0:0, 10.599 divákov.

Spartak Moskva: Bespalov – Kulik, Kalinin, Pepeljajev, Osipov, Lajunen, Provonlev, Bondarev – Radil, Stoa, Leščenko – Podšendialov, Chochlačov, Černych - Nikoncev, Truňov, Voronin – Kuznecov, Komarov, Tatalujev – Li

Slovan Bratislava: Štěpánek (41. Sedláček) – Sersen, Voráček, Barker, Després, Meszároš, Bačik, Švarný – Řepík, Viedenský, Kašpar – Buchtele, Boychuk, Genoway – Réway, Šťastný, Mikúš – Sloboda, Hrnka, Skalický

V úvodných striedaniach bol Slovan o niečo aktívnejší, no boli to domáci, ktorí sa v 4. minúte dostali do vedenia a od tej chvíle dominovali na ľade prakticky až do konca zápasu. Hráči Slovana sa dostávali do útočného pásma len sporadicky, trpeli hlavne na nepresnosť svojich prihrávok. V 17. minúte vyšla "belasým" pekná akcia, keď Kašpar našiel spoza bránky Genowaya a ten bez prípravy vyrovnal. Domáci však stihli ešte do prvej prestávky streliť svoj druhý gól, keď sa 6 sekúnd pred úvodným klaksónom presadil po tečovanej strele Kalinin.

Spartak naďalej dominoval a v 29. minúte sa dostal do vedenia o dva góly. Brankár hostí Štěpánek svoj tím niekoľkokrát podržal, no na strelu od modrej nemal nárok, pretože pred ním dobre clonili súperovi hráči. V 39. minúte dostal trest 5+DKZ Andrej Šťastný a Spartak ešte do konca druhej tretiny početnú výhodu využil a pridal štvrtý gól.

V záverečnej tretine sa postavil do slovanistickej bránky Jakub Sedláček, ale v priebehu poslednej čati hry dostal štyri góly, z toho dva v oslabení. Za hostí skorigoval v 57. minúte na priebežných 2:7 Skalický, skóre uzavrel domáci Kuznecov.