Exekutíva EÚ ukončila voči SR konanie pre smernicu z daňovej oblasti
TASR
TASR

Exekutíva EÚ ukončila voči SR konanie pre smernicu z daňovej oblasti

Naposledy bola Slovenská republika predmetom právneho napomenutia v septembri tohto roku za neprevedenie smernice o trhoch s finančnými nástrojmi z roku 2014 do vnútroštátneho práva.

Ilustračná snímka. — Foto: Ilustračné foto

Brusel 7. decembra (TASR)- Slovensko momentálne nie je na zozname krajín, voči ktorým eurokomisia začína právne konanie alebo podáva žalobu na Súdny dvor EÚ. Európska komisia (EK) vo štvrtok predstavila svoj pravidelný mesačný súbor rozhodnutí týkajúcich sa prípadov porušenia povinnosti a prípadov, keď podniká právne kroky proti členským štátom, ktoré si nesplnili svoje povinnosti podľa práva EÚ.

Naposledy bola Slovenská republika predmetom právneho napomenutia v septembri tohto roku za neprevedenie smernice o trhoch s finančnými nástrojmi z roku 2014 do vnútroštátneho práva. V decembri EK naopak oznámila, že sa rozhodla ukončiť konanie o nesplnení povinnosti voči Cypru, Chorvátsku, Malte a Slovensku, ktoré proti týmto členským štátom začala v januári 2016.

Dôvodom je zaradenie pravidiel o povinnej automatickej výmene informácií v oblasti daní do vnútroštátnej legislatívy. Ide o uzákonenie pravidiel, podľa ktorých finančné príjmy, a to aj dividendy, kapitálové zisky a zostatky na účtoch, podliehajú automatickej výmene informácií v rámci EÚ.

Už ste čítali?

Vianočné ozdoby, ktoré prežili aj socializmus. Pozrite, ako…

Niektoré z týchto vianočných ozdôb možno ešte visia na stromčeku…

Vedci zistili, že babička zohráva v živote dieťaťa výnimočnú…

Úlohu starých mám nikdy neradno podceňovať. Vedci zistili, že niekedy…

Pred 40 rokmi ušiel pred komunistami do hôr a na Chate pod Rysmi…

Chatár Viktor sa pred desaťročiami stal kráľom jednej z najkrajších…

Slovenka Erika: Rakovina mi viac dala, ako vzala. Musela som…

Mladej Slovenke diagnostikovali rakovinu, liečbu však vníma ako veľké…