Elvis Presley ožije v Prahe
TASR
TASR

Elvis Presley ožije v Prahe

S jeho veľkolepou show pricestuje aj Priscilla Presley! Live on Screen THE WONDER OF YOU.

— Foto: JVS Group

Praha 7. decembra (OTS) - Elvis - Live on Screen, unikátny projekt, vďaka ktorému ožijú v Prahe slávne piesne kráľa rock and rollu Elvisa Presleyho. S veľkolepou show pricestuje do Českej republiky aj bývalá manželka samotného Elvisa, Priscilla Presley. Na veľkoplošnej LCD obrazovke zavesenej nad pódiom zaspieva Elvis Presley najznámejšie hity, ktoré písali históriu hudby. Koncert bude doprevádzať Český národný symfonický orchester. Priscilla Presley osobne počas koncertu vyrozpráva mnoho príbehov spojených s Elvisom.

Koncert sa uskutoční 8. júna 2018 v pražskej O2 aréne.

Elvis Presley je jednou z najväčších ikon svetovej hudby. Je kráľom rock and rollu spojeným s nestarnúcimi hitmi a obrovským charizma. Do Českej republiky sa blíži unikátna koncertná show, ktorá oživí Elvisov odkaz a originálnym spôsobom vráti na hudobné pódiá slávne piesne. Je to presne päťdesiat rokov, kedy sa Elvis Presley oženil s vtedy mladučkou Priscillou Presley. Tá sa neskôr preslávila predovšetkým ako herečka v slávnom seriáli Dallas, či filmovej sérii Bláznivá strela. V tomto období však vyráža na svetové turné predovšetkým ako manželka Elvisa Presleyho s koncertným programom Elvis - Live on Screen.

Piesne Elvisa Presleyho bude na koncerte v Prahe sprevádzať Český národný symfonický orchester a sólisti, čo dodáva celému programu veľkú silu. Hudobní fanúšikovia uvidia Elvisa na veľkoplošnej LCD obrazovke, z ktorej im bude tento veľký umelec spievať na originálnych záberoch vrátane nanovo spracovaných zvukových záznamov. Spojenie jeho nádherného hlasu so živým orchestrom a vokály vytvoria veľkolepú rock and rollovú show v podaní kráľa žánru, ktorý sa týmto vracia na svetové pódiá.

(Foto: JVS Group)

Video o pripravovanej show nájdete tu:

Celým programom divákov prevedie Elvisova manželka Priscilla. Tá počas koncertu prehovorí o ich spoločnom živote, ale tiež popíše príbehy spojené s tvorbou jeho najväčších hitov a zapojí aj samotných divákov do spomienok na kráľa rock and rollu.

Elvis Presley je dodnes považovaný za umelca, ktorý predal najviac hudobných nosičov v histórii. Počas svojej kariéry vydal 150 albumov, nakrútil viac ako 700 skladieb, je držiteľom 14 cien Grammy, vypredal viac ako 600 koncertov v Las Vegas a hral v 31 filmoch.

Na koncertnom turné Elvis - Live on Screen sa Elvis po prvýkrát predstaví aj v Európe, kde počas svojho života nikdy nevystupoval. Českí, ale aj slovenskí fanúšikovia sa tak môžu tešiť 8. 6. 2018 v pražskej O2 aréne na skvelú show plnú jeho rock and rollových hitov a nádherných balád.

Vstupenky na koncert sú v predaji v sieti Ticketportal.

Už ste čítali?

V malej dedinke na východe tvorí Jarka vyšívané šaty, do ktorých…

Už od malička jej podávali ruky ihly a látky. Svoj detský sen si splnila…

Uznávaná psychologička: Od mužov očakávame správanie, ktoré…

Chlapcom chýbajú mužské vzory, muži sa boja osamostatniť a najčastejšia…

Profesionálna dohadzovačka: Tragédiou dneška je, že ľudia si…

Profesionálna dohadzovačka pre Dobré noviny prezradila nielen dôvod, prečo…

Na Slovensku existuje povolanie, ktoré už v celej Európe zaniklo

Aby ste niečo takéto videli, musíte vycestovať za hranice starého kontinentu.…

Robo poprosil mamu, aby v jeho podniku varila najlepšie domáce…

V ich podniku sa budete cítiť ako doma nielen vďaka pestrej zmesi vôní…

Tento tajomný slovenský hrad mali postaviť templári. Už čoskoro…

Väčšina ľudí touto dedinkou prejde a malý nenápadný…

Saška prešla kus sveta a vrátila sa na východ. V Košiciach už…

Precestovala kus sveta a aj také krajiny, kde je plastová fľaša…

David je budúci onkológ s rakovinou, ktorý o nej na internete…

Študent medicíny David Dufek prehovoril o svojom ochorení a mýtoch,…