Žiadaná modelka prišla o vlasy: „Ak ťa niekto neakceptuje takého, aký si, nemá čo robiť v tvojom živote“
Dominika Dobrocká
Dominika Dobrocká

Žiadaná modelka prišla o vlasy: „Ak ťa niekto neakceptuje takého, aký si, nemá čo robiť v tvojom živote“

Korunu krásy jej vzala choroba. Strach z názorov a nevysporiadanosť ju prinútili k skrývaniu sa. Dnes je z nej nádherná, silná a charizmatická žena. Svoju slabosť premenila na silnú stránku a je z nej úspešná Therese.

Therese je dnes šťastná a vyrovnaná žena — Foto: Instagram/ instabytess

7. decembra - Therese Hanssonová má iba 26 rokov a navždy sa musela rozlúčiť so svojimi vlasmi. Keď mala 14 začali jej z ničoho nič vypadávať. Dievča sa vtedy zľaklo a myslelo si, že má rakovinu. Lekári jej našťastie obavy nepotvrdili, avšak po vykonaní testov jej diagnostikovali alopéciu. Ide o ochorenie, ktorého príznakom je vypadávanie vlasov. Je prirodzené, že žena takúto správu nesie ťažko a ešte keď je v tak útlom veku v akom bola Therese.

Foto: Instagram/Instabytess

Roky utekali a mladá žena sa nedokázala zmieriť so svojim osudom. O jej ochorení vedela len rodina a blízki priatelia. Na verejnosť inak ako s parochňou nešla. Jedného dňa ale nastal zlom. Therese sa na svoje ochorenie začala pozerať úplne inak. Prijala ho. Je to už 12 rokov, odkedy si vypočula verdikt lekárov a dnes je hrdá na to, kto je. „Konečne mám pocit, že môžem byť sama sebou a nemusím sa skrývať. Kedysi som nebola pripravená ukázať sa bez vlasov a s holou hlavou, ale teraz už som,“ prezradila Therese.

Foto: Instagram/ instabytess

Úspešná kariéra

Mladá žena sa vďaka chorobe, ktorá jej život zmenila dostala k modelingu. Dnes je z nej úspešná modelka, ktorá svojou krásou ohuruje. Therese sa stala vzorom pre mnohých ľudí, ktorí trpia rovnakým ochorením. „Ľuďom s podobným problémom hovorím to, čo by som chcela povedať sama sebe vtedy, keď som mala 14 rokov. Vtedy som sa skrývala a hanbila, no teraz viem, že som to nemusela robiť,“ úprimne sa vyznala krásna bojovníčka. Podľa nej sa človek musí zbaviť zlých pocitov a tak sa zbaví ťaživého kameňa. „Ak ťa niekto neakceptuje takého, aký si, nemá čo robiť v tvojom živote,“ uzavrela Therese.  

Therese občas zmení svoj vzhľad vďaka parochniam Foto: Instagram/ instabytess

Už ste čítali?

Vianočné ozdoby, ktoré prežili aj socializmus. Pozrite, ako…

Niektoré z týchto vianočných ozdôb možno ešte visia na stromčeku…

Vedci zistili, že babička zohráva v živote dieťaťa výnimočnú…

Úlohu starých mám nikdy neradno podceňovať. Vedci zistili, že niekedy…

Pred 40 rokmi ušiel pred komunistami do hôr a na Chate pod Rysmi…

Chatár Viktor sa pred desaťročiami stal kráľom jednej z najkrajších…

Slovenka Erika: Rakovina mi viac dala, ako vzala. Musela som…

Mladej Slovenke diagnostikovali rakovinu, liečbu však vníma ako veľké…