Grizzlies sa vzopreli Spurs, ale nezvládli predĺženie
SITA
SITA

V druhom finálovom zápase Západnej konferencie NBA vyhrali basketbalisti San Antonia nad Memphisom 93:89 po predĺžení.

SAN ANTONIO 22. mája - San Antonio vedie vo finále Západnej konferencie basketbalovej NBA nad Memphisom 2:0 na zápasy, hoci v utorňajšom druhom stretnutí nemalo takú jednoduchú cestu k víťazstvu ako v nedeľu, keď jednoznačne dominovalo 105:83.

Grizzlies sa tentoraz vzopreli favorizovanému súperovi a napriek 14-bodovému manku v úvode poslednej štvrtiny stihli do konca riadneho hracieho času vyrovnať na 85:85.

V predĺžení sa však presadil veterán v drese Spurs Tim Duncan, ktorý nastrieľal šesť z ôsmich bodov domácich a postaral sa o víťazstvo 93:89. Francúzsky rozohrávač Tony Parker nazbieral 18 asistencií, čo je jeho nové maximum v play-off.

Tretí zápas série je v Memphise na programe 25. mája.

Finále Západnej konferencie basketbalovej NBA - druhý zápas (hrá sa na štyri víťazstvá):

San Antonio - Memphis 93:89 po predĺžení (15:13, 31:18, 30:33, 9:21 - 8:4) - stav série 2:0

Zostavy a body:

Spurs: Duncan 17, T. Parker 15 (18 asistencií), Splitter 14, K. Leonard 12, Danny Green 11/3 trojky (Ginóbili 7, Bonner a Neal po 5, Diaw 4, Joseph 3)

Grizzlies: Conley 18, Z. Randolph 15 (18 doskokov), M. Gasol 12 (14 doskokov), T. Allen 8, Prince 2 (Bayless 18, Pondexter 7, Dooling 5, Arthur 4, Wroten a Leuer po 0)

TH: 17/12 - 26/18, fauly: 23 - 22, trojky: 9 - 5, 18 581 divákov