NHL: Chárov gól Bostonu nestačil, Halák vychytal víťazstvo

Slovenský obranca Zdeno Chára (vľavo).
Slovenský obranca Zdeno Chára (vľavo). — Foto: TASR/AP

Kapitán Bruins skóroval v 45. minúte, tretím gólom v sezóne priebežne znížil na 2:4 z pohľadu jeho tímu.

New York 5. decembra (TASR) - Slovenský hokejista Zdeno Chára sa strelecky presadil v súboji zámorskej NHL proti Nashvillu, jeho Boston však ťahal za kratší koniec a "predátorom" podľahol 3:5.

Pod paľbou sa ocitol Jaroslav Halák, ktorý zneškodnil až 39 zo 43 striel hráčov Floridy. Aj vďaka výkonu slovenského brankára zvíťazil New York Islanders nad "pantermi" 5:4 po nájazdoch, v ktorých Halák neinkasoval ani raz z troch pokusov súperových hráčov.

Philadelphia ukončila 10-zápasovú sériu prehier, keď si v noci na utorok poradila s domácim Calgary 5:2.