Bakoš potvrdil úlohu lídra Liberca, chváli si spoluprácu s Kvapilom

Na snímke Martin Bakoš.
Na snímke Martin Bakoš. — Foto: TASR - Martin Baumann

Hokejistom Liberca patrí momentálne až 10. priečka v českej najvyššej súťaži, no na šiestu Spartu Praha strácajú len tri body.

Praha 4. decembra (TASR) - Slovenský hokejista Martin Bakoš je v prebiehajúcej sezóne jeden z lídrov českého Liberca. Svoje postavenie v tíme potvrdil aj v nedeľňajšom extraligovom zápase, keď sa podieľal dvomi gólmi a dvomi asistenciami na výhre nad Litvínovom 4:3 po predĺžení.

Liberec v stretnutí profitoval najmä zo spolupráce dvojice Martin Bakoš - Marek Kvapil. "Marek je výborný hráč, je to veľká posila. Individuálne je silný, ale tiež je to tímový hráč," povedal Bakoš o Kvapilovi, ktorý prišiel do severočeského klubu pred necelým mesiacom z Amuru Chabarovsk.

Hokejistom Liberca patrí momentálne až 10. priečka v českej najvyššej súťaži, no na šiestu Spartu Praha strácajú len tri body. "Musíme hrať celých 60 minút. S Litvínovom sme zase mohli pokojne získať tri body, ale v závere sme zbytočne inkasovali. Ale výhra je výhra a verím, že na ňu nadviažeme v utorok proti Zürichu," povedal pre klubovú stránku Bakoš.

Dvadsaťsedemročný útočník je najproduktívnejší hráč svojho tímu, keď v 27 zápasoch získal 20 bodov za sedem gólov a trinásť asistencií.