Volajú ho anjel strážny: Tento policajt si adoptoval drogovo závislé novorodeniatko, o ktoré sa jeho matka nedokázala starať
Dominika Dobrocká
Dominika Dobrocká

Volajú ho anjel strážny: Tento policajt si adoptoval drogovo závislé novorodeniatko, o ktoré sa jeho matka nedokázala starať

Anjel strážny. Iba tak sa dá nazvať policajt, ktorý pred hrozným koncom zachránil nevinné bábätko. Vďaka krásnemu gestu má dievčatko nádej na pekný život plný lásky a porozumenia.

— Foto: Repro foto YouTube

NEW YORK 4. decembra - Ryan Holets je policajt meste Albuquerque v Novom Mexiku (USA), akých by malo byť na svete viac. Nie je len človekom, ale aj anjelom strážnym. Pre jedno dieťatko určite. Počas vyšetrovania lúpeže v samoobsluhe sa vybral pozrieť miesto za budovou. V okamihu ako tam dorazil sa mu pred očami zjavil najhorší obraz. Nachádzala sa tam mladá žena, ktorá mala pripravenú injekciu s dávkou heroínu. Holets si až po chvíľke všimol, že je žena tehotná. „Zabiješ svoje dieťa,“ naliehavo povedal budúcej matke. Policajt sa s tehotnou Crystal Champovou začal rozprávať a ona mu povedala o svojej situácii.

Sen o adopcii

Ako priznal Holets, bolo to veľmi smutné. Crystal, ktorá žije na ulici, bojuje so závislosťou na pervitíne a herióne väčšinu svojho života. „Viem, aká zlá je moja situácia. Viem, že som hrozný človek,“ priznala pre CNN Crystal. Veľmi by si priala, aby si jej dieťatko niekto adoptoval a staral sa neho tak, ako to ona nedokáže. Vtedy si policajt uvedomil, že síce nedokáže v mnohých prípadoch pomôcť, no tu áno. Cítil, ako mu Boh pošepkal: „Povedz jej len, že to spravíš, lebo môžeš.“ Policajt vedel, že si bábätko chce adoptovať.

Foto: Repro foto YouTube

Spoločné rozhodnutie

Po debate s tehotnou bezdomovkyňou sadol policajt do auta a nasmeroval si to za svojou ženou Rebeccou. Po príchode domov jej porozprával celý príbeh. Pár chcel dieťatko adoptovať už dávnejšie, avšak chceli počkať, kým ich najmladší 10-mesačný syn trošku vyrastie. Tak, ako v živote občas prichádzajú nečakané situácie, aj oni sa museli rozhodnúť hneď. O tri týždne sa totiž narodilo závislej žene malé dievčatko. Keďže bola jej matka závislá a počas tehotenstva užívala drogy, dievčatko sa narodilo s novorodeneckým abstinenčným syndrómom.

Syndróm môže spôsobiť veľké množstvo problémov pri vývoji dieťaťa. V USA sa pritom podľa Národného Inštitútu narodí každých 25 minút dieťa so spomínaným syndrómom. Záchranca Holets so svojou manželkou dúfajú, že prijatie pôjde bez problémov. „Ja len chcem, aby bola v bezpečí a v rodine, ktorá ju bude milovať a dá jej šancu,“ povedala biologická matka Crystal. Po tom, ako sa noví rodičia rozlúčili s biologickou matkou, vyhodnotila celú situáciu Rebecca. „Bolo to veľmi emocionálne,“ povedala. Crystal ich totiž poprosila, aby sa o jej maličkú starali za ňu a dala im zbohom. „Som vďačný, žehnám a som plný pokory, že jej dáme v našej rodine nádej,“ uzavrel strážny anjel Holets. 

Už ste čítali?

Nechcel, aby ľudia na uliciach jedli burgre a hot-dogy. Založil…

Dokonalé, výborné a tradičné jedlo. To je to, čo ponúkajú…

Žofia vynáša smeti raz za dva mesiace. Prezradila jednoduché…

O prírode iba nerozpráva, ale prakticky pomáha aj druhým znižovať…

Juraj zarábal v zahraničí, aby kúpil najstaršiu drevenicu v…

Svoje sny si nielen vystavali, ale aj uplietli. Ba čo viac, medzi maľované domce priniesli…

Keby naše babičky zakladali fastfoody, urobili by to takto.…

Využil dieru na trhu a začal ľuďom ponúkať tradičnú slovenskú špecialitu.…

Uznávaný český psychológ: Valentín nie je prejav lásky, ale…

Že svadba je len papier? A ako spoznáme, že toto je naozaj to pravé? Na tému…

Na tradičné kachliarstvo sme už takmer zabudli. Peter ho znova…

Oprášil zabudnuté remeslo, aby ľuďom do domácností doniesol…

Najkrajšiu fotku supermesiaca urobil Čech. Na tento záber čakal…

Nádherný záber Mesiaca sa podaril zachytiť amatérskemu fotografovi.…

Ako sme žili v socializme: Fotky Antona Podstraského ukazujú…

V jeho ponímaní reálny socializmus naberá ešte väčšiu…